Jauniešu centrā “ČETRI” apskatāma jauniešu FOTO IZSTĀDE

12.09.2016.

Preiļu novadā vairāk nekā mēnesi Jauniešu centra “ČETRI” organizēta jauniešu foto amatieru grupa piedalījās foto meistarklasēs, kuras vadīja jaunietis, fotogrāfs Elmārs Lauskis. Foto meistarklases norisinājās projekta “Preiļu novada stāsti Latvijas simtgadei” ietvaros.

Projekts norisinās IZM Jaunatnes politikas valsts programmas 2016. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta mērķis ir jauniešu vidū veicināt izpratni par Latvijas vēsturi, tās nozīmi un vērtību mūsdienu kontekstā, stiprināt jauniešu piederības apziņu Preiļu novadam, Latvijai, kā arī gūt praktisku pieredzi novada vēstures liecību dokumentēšanā, fiksēšanā, apkopošanā un analizēšanā.

Foto meistarklasēs bija pieteikušies 6 jaunieši, bet aktīvi iesaistījās un meistarklases apmeklēja 4 jaunie fotogrāfi: Elmārs Lauskis (grupas vadītājs), Ilze Ciša, Juris Jevdokimovs un Lāsma Eriņa. Meistarklašu laikā jaunieši dalījās pieredzē, apmainījās ar pieredzi un apguva jaunas zināšanas. Viņi apmeklēja un iemūžināja fotogrāfijās gan Preiļu pilsētas, gan Pelēču, Saunas un Aizkalnes pagastu vēsturiskās vietas. No visām fotogrāfijām noslēgumā tika atlasītas 25 labākās un izteiksmīgākās fotogrāfijas “ar stāstu”, kuras tika izstādītas foto izstādē Jauniešu centrā “ČETRI”, Kārsavas ielā 4, Preiļos.

9. septembrī norisinājās Foto izstādes atklāšanas pasākums, kur neformālā gaisotnē ar kafiju un uzkodām, un, protams, labu mūziku jaunietes Sintija Vojevodskas izpildījumā plašākai publikai tika izstādīti 25 labākie jauno fotogrāfu darbi, kuros atainoti “stāsti par Preiļu novadu”.  Skatītāju simpātijas balvu saņēma jaunais fotogrāfs un meistaklašu grupas vadītājs Elmārs Lauskis par foto darbu “Preiļu parka estrāde”.
Izstāde vēl būs apskatāma līdz 9. oktobrim Jauniešu centrā “ČETRI”, Kārsavas ielā 4, Preiļos. Nāciet un apskatiet skaistākās Preiļu novada vietas, kuras iemūžinātas jauno foto mākslinieku fotogrāfijās.

Preiļu novada Jauniešu centrs “ČETRI” saka lielu paldies visiem, kas palīdzēja, lai izstāde veiksmīgi tiktu atklāta un būtu apskatāma, kā arī paldies saka galvenajiem šī stāsta varoņiem – jaunajiem fotogrāfiem.

Uz tikšanos Foto izstādē un citās projekta “Preiļu novada stāsti Latvijas simtgadei” aktivitātēs!

 

Projekta vadītāja:
Santa Ancāne 29327010

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.