SIA “Preiļu slimnīca” ir iegādājusies jaunu kardiotokogrāfijas un ultraskaņas aparātu

12.09.2016.

Lai uzlabotu Ginekoloģijas un dzemdību nodaļas darbu, kā arī fizikālās terapijas pakalpojumu kvalitāti, SIA “Preiļu slimnīca” ir iegādājusies jaunus kardiotokogrāfijas un ultraskaņas aparātus.

 Ar kardiotokogrāfijas aparātu ir iespēja reģistrēt augļa sirdstoņus grūtniecēm, kas ir viena no augļa stāvokļa diagnostikas metodēm. Tā ir nepieciešama, lai reģistrētu un novērtētu augļa sirdsdarbību, kustības un dzemdes tonusa aktivitāti. Tādā veidā tiek precīzāk novērtēts bērniņa veselības stāvoklis un savlaicīgi diagnosticētas novirzes no normas.

Ultraskaņas (US) terapija ir fizikālās terapijas metode, kas darbojas, US viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā. Tādējādi audu sasilšana aktivizē organisma bioķīmiskos un fizioloģiskos procesus.  Tiek nostiprināti saistaudi un paplašināti asinsvadi, uzlabojot mikrocirkulāciju un šūnu vielmaiņu, tiek veicināta iekaisuma mazināšanās, šķīdināti rētaudi, uzlabota audu reģenerācijas un uzsūkšanās procesi, kā arī samazinoties receptoru jūtībai, tiek mazinātas sāpes.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.