Turpinās bezsaimnieka kaķu sterilizācija

03.09.2016.

SIA „Preiļu saimnieks” turpina klaiņojošo un bezsaimnieka kaķu sterilizāciju Preiļu pilsētā ar mērķi humāni samazināt bezsaimnieka kaķu skaitu pilsētā. Ieguvums no kaķu sterilizācijas ir tas, ka klaiņojošu kaķu pilsētā būs kļuvis mazāk.

SIA „Preiļu saimnieks” veic kaķu ķeršanu, kā arī nodrošina pieskatīšanu vairākas dienas pēc sterilizācijas, līdz pilnībā beigusies narkozes iedarbība. Pēc tam kaķi tiek palaisti brīvībā tieši tajā pašā vietā, kur tika saķerti, tāpēc ka pazīstamā vidē viņiem ir vieglāk izdzīvot. Sterilizētie kaķi tiek iezīmēti, lai netiktu saķerti vēlreiz. Nepieradinātus, mežonīgus kaķus nav viegli noķert, un šajā darbā SIA „Preiļu saimnieks” darbiniekiem nu jau ir zināma pieredze, kas ļauj strādāt arvien raitāk. Noķerto kaķu sterilizāciju veic sertificēts veterinārārsts Andris Pastars.

Bezsaimnieka kaķiem sterilizācijas norise rada lielāku stresu, jo nav saimnieka klātbūtnes, kas palīdzētu stresu mazināt. Tādēļ cilvēki, kuri kaķus baro, varētu arī palīdzēt viņus noķert, jo nepazīstami cilvēki dzīvniekiem rada lielāku stresu. Ja jūsu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tuvumā vai apkārtnē uzturas bezsaimnieka kaķi, lūgums par to ziņot SIA “Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītājai Zentai Igolniecei pa tālr. 26438147.

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 03.09.2016.