Dalīti vākto atkritumu laukumos darbojas videonovērošana

02.09.2016.

SIA “Preiļu saimnieks” pie dažiem pilsētas dalīti vākto atkritumu laukumiem ir izvietojusi videonovērošanas kameras, lai izskaustu dārza un lielgabarīta atkritumu kaudžu veidošanu.

Jau vairākkārt vēstīts, ka lielgabarīta atkritumu izmešana pie dalīti vākto atkritumu laukumiem ir ļoti aktuāla problēma. Videonovērošana turpmāk ļaus fiksēt pārkāpumus, un pierādījumi par atkritumu neatļautu izmešanu tiks nodoti Pašvaldības policijai.

Preiļos ir 22 dalīti vākto atkritumu laukumi, kas paredzēti daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Nav nekas iebilstams, ja cilvēki dalīti vākto atkritumu punktos izmet savus sašķirotos atkritumus (plastmasu un papīru konteineros ar dzelteniem vākiem un stikla iepakojumu konteineros ar zaļiem vākiem), taču parastie atkritumu konteineri ir paredzēti ikdienas atkritumiem (pamatā — pārtikas atliekām). Tajos (vai tiem blakus) nav vietas dārza atkritumiem, remonta atkritumiem vai būvgružiem.

Ja jāatbrīvojas no liela atkritumu daudzuma (remontējot vai tīrot garāžas un šķūnīšus), no dārza atkritumiem vai no lielgabarīta atkritumiem (piemēram, mēbelēm), ir jāpiesaka atsevišķa izvešana. To var izdarīt, zvanot SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītajai Vinetai Igolniecei pa tālr. 29420721.

Aicinām privātmājas un lauku saimniecības slēgt līgumus ar SIA “Preiļu saimnieks” par cieto sadzīves atkritumu izvešanu. Tie, kuriem līgumi ir noslēgti, no sadzīves atkritumiem atbrīvojas videi draudzīgā veidā un viņiem nav vajadzības tos pa kluso atstāt dabā vai svešos konteineros.

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.