Jauniešu apmaiņa “Kāda ir tava izglītība? Kādas ir tavas izglītības vērtības?”

16.08.2016.

No 16. līdz 23. augustam Preiļos norisinājās jauniešu apmaiņa, kurā piedalījās 27 jaunieši no Itālijas, Spānijas, Lietuvas un Latvijas. Apmaiņu organizēja biedrība “Preiļi izglītotai Latvijai” sadarbībā ar jauniešu biedrību PAKAC.

Apmaiņas galvenais mērķis bija caur starpkultūru sadarbību, izmantojot neformālās izglītības metodes, izzināt izglītību, mācīšanās procesu, mācīties darot un mēģinot. Iepazīstoties, veidojot komandas garu, izbaudot apslēptu dārgumu meklēšanu Preiļu pilsētā, jaunieši apguva telpiskās orientēšanās prasmes un sarunu svešvalodā.

Turpmākajās dienās jaunieši mācīja viens otram kā veidot žonglēšanas diegus, draudzības aproces, tādējādi apgūstot praksē skolotāju lomu. Apmaiņas laikā Preiļu pilsēta svinēja pilsētas svētkus, kuros jaunieši vadīja nodarbības bērniem: valodas klubiņš, krāsošana, žonglēšana, aproču pīšana. Grupa jauniešu uzņēma video filmu par Preiļiem un veidoja fotogrāfijas. Dotajos uzdevumos izpaudās jauniešu radošums, jo grupa vienojās par kopējo rezultātu. kas jauniešiem ļāva uzņemties atbildību par savu rīcību. Jaunieši viesojās Preiļu Brīvajā skolā, lai tiktos ar bērniem, uzspēlētu Laptu, kuru mums mācīja Vadims no Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja.

Apmaiņas gaitā jaunieši, izmantojot spēles, darbu grupās, radošās aktivitātes, iepazinās ar 7 mācīšanās veidiem un apmaiņas laikā visus izbaudīja, kas ļāva jauniešiem izvērtēt sev atbilstošāko. Daudzi jaunieši kā lielāko ieguvumu minēja angļu valodas prasmju uzlabošanos, drošu un saprotošu vidi, lai uzstātos auditorijas priekšā, atklāsmes par mācīšanās vides pielāgošanu savām nepieciešamībām. Biedrībai organizējot šo apmaiņu, viens no ieguvumiem ir vietējo jauniešu aktivizēšana un motivēšana, jo daudzi jaunieši, vērojot aktivitātes, iesaistījās, lai arī iepriekš bija baidījušies piedalīties.

Projekts Preiļu jauniešiem sniedza iespēju piedalīties, mācīties un augt. Pēc veiksmīgas sadarbības šīs apmaiņas ietvaros, plānojam turpināt aizsākto un nākamo jauniešu apmaiņu organizēt Spānijā un Itālijā, lai arī Preiļu jauniešiem būtu iespēja iepazīt jaunu kultūru un vidi.

Ja vēlies aktīvi līdzdarboties, seko

https://www.facebook.com/PreiliLatvijai/ https://www.facebook.com/pakacdiy/?fref=ts

Nenokavē savu iespēju iesaistīties! 

Projekts tiek finansēts no Erasmus+ programmas, paldies Preiļu novada domei par projekta līdzfinansējumu un Jauniešu centram “Četri” par telpām. 

 

Pēdējās izmaiņas: 16.08.2016.