Pieredzes apmaiņā Preiļu novada Labklājības pārvaldē viesojas kolēģi no Rīgas

26.08.2016.

26. augustā pieredzes apmaiņas vizītē Preiļu novada Labklājības pārvaldē viesojās kolēģi no Rīgas Sociālā dienesta Asistenta pakalpojuma pašvaldībā administrēšanas nodaļas. Tikšanās laikā tika pārrunāti vairāki aktuāli jautājumi sociālajā jomā. Rīgas kolēģi ar patiesu interesi iztaujāja pārvaldes direktoru Lauri Pastaru un klātesošos par sociālo situāciju novadā, pārvaldes struktūru un pieeju iedzīvotājiem sniegtās sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu nodrošināšanā. Pārrunājām aktualitātes un paredzamās izmaiņas likumdošanā, kas skar sociālos jautājumus un iedzīvotāju labklājības līmeņa izmaiņas valstī.

Otrajā diskusijas daļā tika skatīti jautājumi, kas saistīti ar asistenta pakalpojuma administrēšanu pašvaldībā. Klātesošajiem bija iespēja dalīties pieredzē un uzdot sev interesējošus jautājumus. Diskusijas gaitā apmainījāmies arī ar ikdienas darbā noderīgu informāciju (veidlapām, Labklājības ministrijas ieteikumiem un skaidrojumiem), lai pēc iespējas efektīvāk administrētu šo valsts finansēto pakalpojumu. Problēmas asistenta pakalpojuma ieviešanā un izpildē sagādā atšķirīgie skaidrojumi, ko Labklājības ministrija sniedz dažādiem sociālajiem dienestiem, klientiem un asistentiem.

Mēs varam būt gandarīti par savu kompetences līmeni un zināšanām, jo esam universāli sociālie darbinieki, atšķirībā no lieliem Sociālajiem dienestiem, kur katrs darbinieks strādā ļoti šaurā jomā.

Foto: Gunta Katkeviča

Aija Bizāne-Vadeiša
Labklājības pārvaldes sociālā darbiniece


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.