17.- 18. septembrī Rušonas ezerā notiks Latgales 2016. gada atklātais čempionāts spiningošanā

17.09.2016.

Latgales 2016. gada atklātais čempionāts spiningošanā                       

NOLIKUMS

1. Sacensību mērķis
Makšķerēšanas sporta popularizācija.
2016. gada labāko Latgales sportistu un komandu noteikšana spiningošanā.

2. Laiks un vieta
Sacensības notiek 2016. gada 17. – 18. septembrī Rušonas ezerā. Pulcēšanās un dalībnieku reģistrācija sacensību vietā 17. septembrī no plkst. 12.00, starts no plkst. 13.00 līdz 19.00. 18. septembrī sacensības notiek no plkst. 7.00 līdz 13.00.

3. Sacensību dalībnieki
Sacensībās piedalās komandas no Latgales novada pašvaldībām un pagastiem, kā arī no citiem Latvijas novadiem.

Komandas sastāvā ir 2 laivu ekipāžas ar 2 dalībniekiem katrā. Komandām un laivu ekipāžām, piesakoties sacensībām, jāiemaksā dalības maksa  12 (divpadsmit Euro) no katra dalībnieka. Dalībnieku un ekipāžu skaits ir neierobežots.

4. Sacensību noteikumi

Sacensības notiek, ievērojot  Makšķerēšanas noteikumus Latvijas Republikas ūdenstilpēs. Spiningojot atļauts pielietot vienu spiningu, kurš aprīkots ar mākslīgu ēsmas imitāciju – vizuli. Pielietot dzīvas vai beigtas zivtiņas aizliegts.

Dalībniekiem ir jābūt makšķerēšanas kartei. Laivas nedrīkst atrasties viena no otras tuvāk par 50 m.

Sacensību sākuma laiku nosaka atbildīgais organizators un par to paziņo dalībniekiem vismaz dienu pirms starta. Nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ sacensību dienā var tikt noteikts cits sākuma laiks. Spiningošanas ilgums – 6 – 8 stundas.

Dalībnieka (laivas ekipāžas) rezultāts, ja viņš pēc noteiktā laika neatgriežas starta vietā, netiek vērtēts. Laivas ekipāža, kuras lomā ir aizliegtas zivis, tiek diskvalificēta.

Spiningošana notiek no laivas (2 dalībnieki vienā laivā). Dalībnieki startē ar savām laivām, atļauts lietot elektromotorus un benzīna motorus. Lomos tiek ieskaitītas līdakas, zandarti un asari. Asariem noteiktais minimālais izmērs – 21 cm.

5. Komandu reģistrācija

Komandas tiek reģistrētas pēc dalības maksas nomaksāšanas. Pieteikumus sūtīt uz

e-pastu: zannaku@inbox.lv, Žannai Kufinai. Pieteikšanās notiek līdz 15. septembrim.

6. Uzvarētāju noteikšana
Sacensībās tiek noteiktas labākās komandas un  labākās laivu ekipāžas.

7. Apbalvošana
Komandas un ekipāžas, kas izcīnījušas pirmo, otro, trešo vietu čempionātā, tiek apbalvotas ar medaļām, kausiem, diplomiem un balvām. 

PIEZĪME

Dalībnieki par savu drošību uz ūdens pilnā mērā atbild tikai personīgi. Dalības maksā iekļauta balvu iegāde un organizatoriskie izdevumi. Sacensību galvenais tiesnesis – E. Dimants, tiesnesis – Ž. Kufina.                                    

Kontakttālruņi: Elgasts Dimants – tālr. 26619939, Žanna Kufina – tālr. 29919366.

 

Pēdējās izmaiņas: 17.09.2016.