Lauksaimniecības plēvju izvešanas akcija rod atsaucību

27.07.2016.

Rūpējoties par vides aizsardzību un dabas resursu taupīšanu, vienīgais pareizais lauksaimniecības skābbarības ruļļu plēvju utilizācijas veids ir to otrreizēja pārstrāde, tādēļ SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa piedāvā to bezmaksas izvešanas akciju no lauku saimniecībām.

SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece informē, ka lielākā atsaucība bijusi no Saunas pagasta zemniekiem, taču atsaucās arī zemnieki no Aizkalnes un Pelēču pagasta. Ruļļu plēvju izvešanas akcijā lielākoties gadu no gada piedalās vienas un tās pašas saimniecības, bet īpašs prieks par tiem, kuri sadzirdējuši no kaimiņiem vai izlasījuši presē par šādas akcijas norisi, piesakās pirmo reizi.

Vērojams, ka ar katru reizi cilvēki izturas arvien apzinīgāk un saprot, ka plēves tiks nodotas otrreizējai pārstrādei, tādēļ ievēro, ka plēvēm jābūt tīrām bez dubļiem un piemaisījumiem, sieti un šņores jāatdala atsevišķi, jo tie nav pārstrādājami un to vieta ir kopā ar parastajiem sadzīves atkritumiem.

Vineta Igolniece pozitīvi vērtē to, ka daudzi saimnieki izlietotās ruļļu plēves, tīras un rullīšos satītas, atved paši un atstāj Atkritumu šķirošanas laukumā Rīgas ielā 4, Preiļos. Tas ir ērtāk, jo plēves nav ilgstoši jākrāj un jāsaskaņo to izvešana, gaidot rindā SIA “Preiļu saimnieks” transportu.

SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa šādas akcijas rīkos arī turpmāk, un Preiļu novada lauksaimniekiem nebūs jāuztraucas, kur likt plēves, jo to dedzināšana vai aprakšana zemē ir liekas pūles, turklāt tā ir videi un pašu veselībai kaitīga rīcība. Saimniecībām iepriekš jāsazinās ar SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļu pa tālr. 29420721 un jāpiesakās lauksaimniecības ruļļu plēvju izvešanai.

Vineta Igolniece saka paldies visiem, kuri novērtē akciju un piedalās tajā katru gadu, un izvēlas atbrīvoties no ruļļu plēvēm videi draudzīgā veidā!

 

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 27.07.2016.