Aizvadītas Preiļu novada pagastu 1. vasaras sporta spēles

22.07.2016.

22. jūlijā Priekuļu pamatskolas stadionā tika aizvadītas Preiļu novada pagastu 1. vasaras sporta spēles ar visu pagastu – Aizkalnes, Pelēču, Preiļu un Saunas – līdzdalību. Sacensības sākās ar dalībnieku iesoļošanu stadionā. Netrūka aktivitāšu gan sporta spēļu, gan spēka sporta veidu piekritējiem. Savu varēšanu bija iespēja apliecināt individuālajos, kā arī intelektuālajos sporta veidos.

Volejbolā cīņas uzsāka astoņas komandas, un par uzvarētājiem kļuva Līču volejbolisti, aiz sevis atstājot komandas no Saunas un Senjorus. Futbola laukumā arī aizritēja spraigas cīņas, kur uzvarētāju laurus plūca Saunas/Prīkuļu apvienotā komanda, aiz sevis atstājot Līču un Preiļu pagasta 1. komandu.

Patiesu skatītāju interesi izraisīja vīru spēkošanās roku laušanās sacensībās. Šoreiz līdzvērtīgu pretinieku nebija uzvarētājam Jevģēnijam Ivanovam, arī otrajā vietā ierindojās Preiļu pagasta pārstāvis – Vitālijs Plivda, trešā vieta – pelēcietim  Bonifācijam  Kļavinskim. Vēl lielākas kaislības virmoja, kad spēkiem mērojās dāmas. Uzvaras laurus plūca Pelēču pagasta pārstāve Liene Gžibovska, otrajā un trešajā vietā Preiļu pagasta spēcīgākās dāmas Solvita Prikule un Sarmīte Zeiliņa.

Visvairāk dalībnieku pulcējās šautriņu mešanas sacensībās, kur divās vecuma grupās kopā piedalījās vairāk nekā piecdesmit dalībnieku. Starp jaunākajiem uzvarētāju godā prīkulietis Artjoms Kovals, bet otrā pozīcija Atim Puzākam no Preiļu pagasta, savukārt bronzas godalga pelēcietim Laimonim Deidulim. Lai noskaidrotu uzvarētāju pamatgrupā, bija nepieciešama pārmešana, kur veiksmīgāks izrādījās Preiļu pagasta pārstāvis Viktors Kokorīts, liekot piekāpties savam komandas biedram Broņislavam Plivdam, bet trešajā vietā aizkalnietis Antons Guļāns. Jāpiezīmē, ka nopietnajā konkurencē ceturtajā pozīcijā ierindojās Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Priekšnieku sacensībās puzles likšanā un šautriņās par uzvarētāju tika kronēta aizkalniešu pārstāve Māra Rožinska, bet sudraba medaļu saņēma vietējo „šefs” – Raimonds Rubins. Bronzu izcīnīja Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda. Pelēču pagasta pārvaldes vadītāju Ivetu Stašulāni šoreiz „iegāza” šautriņu mešana.

Svaru bumbu celšanā vieglajā svarā līderis bija Jānis Kampāns no Aizkalnes. Nopietna spēkošanās izvērtās svara kategorijā virs 80 kg starp Jevģēniju Ivanovu un Jāni Sparānu (abi no Preiļu pagasta), taču šoreiz virsroku ņēma Jāņa pieredze. Trešā vieta – aizkalnietim Antonam Guļānam. Tikpat spraigi spēkiem mērojās dāmas palēcienos ar lecamauklu, kur par uzvarētāju kronēja to, kurš ilgāk nolec, nenojaucis lēcienus.  Divas ar pus minūtes noturējās aizkalniete Vita Šņepste, kurai nedaudz piekāpās Pelēču meitenes – Anita Sudnika un Maija Brice. Ģimeņu stafetēs ātrākā bija Danivu ģimene no Pelēčiem, kurai uz papēžiem mina Puzāku ģimene un Rumaku ģimene no Preiļu pagasta. „Štengrākie” vīri dzīvo Saunas pagastā, kuri visus pārvilka virves vilkšanas sacensībās. Saskaņotākais pāris – Valda un Antons Guļāni dzīvo Aizkalnē, kuri bija līderi olu mešanas sacensībās.

Vislielāko izturību bija jāparāda pensionāriem, kuru „mači” dambretē  neatslāba ne mirkli  (piedalījās 14 dalībnieku). Pēc pirmās disciplīnas līdere bija Aleksandrina Upeniece no Saunas pagasta, kuru divcīņā iegāza šautriņu mešana. Kopvērtējumā godalgoto trijniekā visi Preiļu pagasta pensionāri – Alberts Brencāns, Antons Určs  un Ivans Vasjukevičs.

Sacensību nobeigumā pirms apbalvošanas dalībnieki pulcējās pie kopējā ugunskura, lai, baudot saimnieku sarūpētos cienastus, atgūtu laukumos zaudēto enerģiju, atcerētos kādu sacensību mirkli. Liels paldies Saunas pagasta pārvaldniekam Raimondam Rubinam un sacensību komendantam Jānim Brakovskim par ieguldīto darbu, kā arī visiem, kuri pielika savu roku, lai 1. pagastu vasaras sporta spēles izdotos un lai ikviens Prīkuļos justos kā mājās, un vēlētos tikties nākošajā gadā Pelēču pagasta sporta laukumos!

 

Leonīds Valdonis – sacensību galvenais tiesnesis

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.