Artim Plivdam uzvara spēkavīru čempionāta otrajā posmā

11.07.2016.

Sestdien Viļakas brīvdabas estrādē veiksmīgi tika aizvadīts “Triobet Latvijas Spēkavīru čempionāta” otrais posms.  Astoņu atlētu konkurencē uzvaru kopvērtējumā izcīnīja Artis Plivda, otrajā vietā  palika Aivars Šmaukstelis, bet trešajā – Edgars Andersons.

Šoreiz par uzvaru spēkiem mērojās astoņi atlēti, to vidū Aivars Šmaukstelis, Artis Plivda, Edgars Andersons, Raivis Mundiciems, Magnuss Vucāns, Otomārs Skreija, Didzis Zariņš un pirmo reizi šī sportaveida elitē sevi pierādīja arī 23 gadus jaunais spēka trīscīņas meistars Sandis Ķiploks no Gulbenes.  

Visu sacensību laiku sīva cīņa noritēja starp Aivaru Šmauksteli un Arti Plivdu. Jau pirmajā diciplīnā, mucu mešanā pāri latinai, preilietis parādīja, ka pirmajā posmā gūtā trauma viņam nav traucējusi saglabāt teicamu sportisko formu – izcīnīta uzvara, pievarot visas mucas 12,71 sekundēs. Savukārt atbildes gājienu Šmaukstelis izdarīja “Triobet” baļķa celšanā (125 kg), triumfējot ar 10 reizēm. Plivda pacēla deviņas reizes, dalīta otrā pozīcija ar Didzi Zariņu.

“Škoda” automašīnas vilkšanā no zemes atkal veiksmīgāks izrādījās Plivda, viņš ar 340 kg tika galā 14 reizes. Šmaukstelis spītīgi turējās pretī, bet beigu beigās piekāpās ar paceltām 12 reizēm.

“Fiskars” krucifiksā ar nedaudz vairāk kā divu sekunžu pārsvaru pirmo vietu izcīnīja Plivda (64,34 sekundes), bet par pārsteigumu parūpējās Otomārs Skreija no Stelpes. Viņam otrā vieta ar 62,16 sekundēm, Šmaukstelim trešais labākais laiks – 61,22 sek.

“RERE Grupas stafetē”, kas sastāvēja no trīs posmiem – 330 kg smagu nēšu nešana, fermera pastaiga, turot katrā rokā pa 125 kilogramiem un 100 kg smagas mucas nešana – labāko trijnieks nedaudz pamainījās. Augstāko rezultātu, proti, 34,82 sekundes, uzrādīja kuldīdznieks Edgars Andersons. Aiz viņa kā otrais palika Aivars Šmaukstelis (36,84 sekundes), bet trešais – Didzis Zariņš.

Noslēdzošajā vingrinājumā, atlanta akmeņu mešanā pāri 120 cm augstai latinai, notika izšķirošā cīņa, kurā pārsvaru izdevās nosargāt Artim Plivdam. Aivars Šmaukstelis spēja pārmest 160 kilogramus smagu akmeni sešas reizes pāri augstumam, kas bija par vienu mazāk nekā uzvarētājam.

Galarezultātā otrā posma kopvērtējumā zelts ar 43,5 punktiem tika Artim Plivdam, sudrabs Aivaram Šmaukstelim, zaudējot vien trīs punktus, bet bronza kuldīdzniekam Edgaram Andersonam. 

Kopvērtējuma rezultāti otrajā “Triobet Latvijas Spēkavīru čempionāta” posmā

Npk.

Sportists

Punkti

 1. 

Artis Plivda

43,5

2. 

  Aivars Šmaukstelis

  40,5

  3.

   Edgars Andersons

   34

    4.

    Didzis Zariņš

    31

     5.

     Magnuss Vucāns

     21

     6. 

      Otomārs Skreija

      19

      7. 

       Raivis Mundiciems

       13,5

       8. 

        Sandis Ķiploks

        11,5

        Jau šajā nedēļas nogalē, no 15. – 17.jūlija, pirmo reizi Latvijā risināsies atsevišķas “Triobet Latvijas Spēkavīru čempionāta” sacensības – spēkavīru strongatlons, kurā atlēti startēs pa pāriem. Piektdienā spēka mitriķi viesosies Krāslavā, sestdien Līvānos, bet svētdienā sacentīsies Kuldīgā.

        Sīkāka informācija par spēkavīru sportu un notiekošajām sacensībām mājaslapā www.stiprinieki.lv.

        Elīna Gārbena
        Biedrības “Stiprinieku republika” pārstāve

        Pēdējās izmaiņas: 11.07.2016.