Uz tikšanos pēc gada nometnē „Krāsaini sapņi”!

05.07.2016.

Pateicoties Preiļu novada domes līdzfinansējumam un Preiļu 1. pamatskolas atbalstam, 35 bērni no Preiļu un kaimiņu novadiem interesanti un lietderīgi pavadīja piecas vērtīgas un neaizmirstamas dienas nometnē „Krāsaini sapņi”.

Lai 6-12 gadus vecajiem zēniem un meitenēm palīdzētu iejusties jaunajā kolektivā un mudinātu izpildīt visus nometnes programmā paredzētos uzdevumus, rūpējās nometnes vadītāja Lolita Adamoviča un audzinātāji – Ilze Broka, Ieva Babre, Krista Šķēpa un Ričards Kraupša. Šī gada nometnē uzdevumu bija daudz – vispirms katrs dalībnieks iepazinās ar drošības noteikumiem nometnē un ar savu parakstu apliecināja, ka ievēros tos, pēc tam saņēma nometnes krekliņu un savās komandās audzinātāju vadībā („Zilie mākoņi”, „Saldās vīnogas”, „Skābie citroni” un „Sarkanās liesmas”) orientējās nometnes teritorijā, pildīja grūtākus un vieglākus uzdevumus, kurus bija sagatavojusi Ieva Adamoviča.

Visi piedalījāmies VUGD Preiļu nodaļas inspektora Edgara Krekela sagatavotajā stāstījumā par drošību uz ūdeņiem, jo piecas dienas bija jāpavada Zolvas ezera krastā gan peldoties, gan makšķerējot, gan braucot ar kanoe laivām. Inspektors pastāstīja, kas jādara un kas nē negaisa laikā – tas mums lieti noderēja, jo trešdienas vakarā negaiss bij’ klāt – pārbaudīja gan mājiņu jumtu izturību, gan mūsu gatavību šādās neikdienišķās situācijās. Arī ugunsdrošības jautājumi mums bija aktuāli, jo pirmos divus vakarus pavadījām pie ugunskura. Daudzi no nometnes dalībniekiem pirmo reizi paši savām rokām sagatavoja kartupeli, lai ceptu to ugunskura oglēs un pēc tam to ar gardu muti apēstu.

Kā jau kārtīgā nometnē, bija nometnes atklāšana – karogu (nometnes un Latvijas) pacelšana mastā, zvēresta nodošana, nometnes himnas dziedāšana, roku apzīmogošana ar nometnes zīmogu.

Katram bija iespēja izpausties un parādīt savas stiprās puses, jo nometnes programma bija piesātināta:

Bērni zīmēja uz asfalta, rīta rosmēs katram bija jārāda kāds vingrojums, sporta aktivitātēs bija jāiemet basketbola soda metieni, jāizlec no vietas pēc iespējas tālāk, jālec ar lecamauklu, jāgriež riņķis un jāpiedalās stafetēs.

Daugavpils Universitātes dabas pētniekam Mg. biol. Aināram Pankjānam varēja uzdot jebkuru jautājumu par kukaiņiem un, klausoties stāstījumā, skatoties kolekcijas un iemēģinot roku lamatu likšanā, bērni papildināja savas zināšanas par dabu.

Katrs nometnes dalībnieks aizveda mājās no dabā pieejamiem materiāliem pašgatavotu vēja zvanu, izveidoja sev un saviem tuviniekiem draudzības rokassprādzes, vārda tiešā nozīmē   vārīja ziepes un skaisti iesaiņotas dāvināja vecākiem nometnes noslēgumā.

Otrdienas vakarā katrs rādīja savu talantu – nometnē tiešām bija ļoti talantīgi bērni – dziedāja, dejoja, stāstīja anekdotes, rādīja savus rokdarbus, vingroja, rādīja savu izveicību volejbola un badmintona elementos. Pasākumu vadīja Patrīcija, Evelīna un Pauls.

Trešdienas vakars bija pārsteigumu pilns – lietus, pērkons, zibens un visam pa vidu ciemiņi – deju kopas „Dancari” (vadītāja Ilze Broka) dejotāji. Vērojām koncertiņu un bija iespēja ievingrināt arī savas kājas – dancarieši aicināja mācīties dejot arī visus nometnes bērnus. Vakars paskrēja nemanot.

Ceturtdiena dažiem bērniem bija izaicinājums, jo vajadzēja sadūšoties, lai izpildītu visus Jāņa Pintāna audzēkņu Raivo Pastora, Agra Prikula, Jāņa Kivlenieka un Dāvja Pastara sagatavotos tūrisma elementu pārbaudījumus  – staigāt pa kokos iestiprinātiem striķiem kā zirnekļcilvēkam, laisties pa horizontālu striķi apmēram 4 m augstumā, staigāt pa striķos iestiprinātām kāpnēm un visai komandai pārvietoties distancē pa stilizētu purvu. Visi šos pārbaudījumus izturēja un no tūristu rokām saņēma Sertifikātu par tūrisma pamatelementu apgūšanu. Vakarā „mēle” (laipa) bij izpušķota un nometnes modes šovs varēja sākties – varēja vien apbrīnot bērnu radošumu un izdomu. Saulei norietot, vērojām nometnē piedzīvoto fotostāstu uz ekrāna balta palaga izskatā. Smiekli un prieks skanēja teltī līdz brīdim, kad odu kodieni palika neizturami.  

Nometnes pēdējā dienā kā parasti jāpaspēj nepaspētais –  jāveic pēdējie ieraksti savas grupas dienasgrāmatā, jāuzraksta atsauksmes par nometni, protams, ka jāizpeldas un jāpasauļojas. Arī vakara koncertā paredzētos numurus jāizmēģina. Un protams, ka ļoti gribējās ātrāk satikt savus mīļos tuviniekus. Acīmredzams prieks par atkalsatikšanos  bija bērnu un vecāku acīs, kad pienāca vakars un nometnes noslēguma koncerts.

Koncerts izskanēja, Apliecinājumus par nometnē izdarīto bērni saņēma, karogus nolaidām, torti un svētku mielastu nobaudījām.  Nometne ir slēgta, lai tiktos kādu citu gadu.

PALDIES par balviņām Arvilam Drēksnam (karšu izdevniecība „Jāņa Sēta”) un Jānim Aizporam (CSDD). PALDIES Sandim Šķēpam http://www.dekaini.lv/ par iespēju laivot Zolvas ezera ūdeņos. PALDIES Ievai Adamovičai, kura visas nometnes garumā veica brīvprātīgā darba pienākumus. PALDIES pavārei Elēnai Silovai, Jurijam Vdovinam un Zolvas saimniecei Annai Šņepstei.

Nometnes audzinātāja un fotomirkļu autore Ieva Babre

http://www.draugiem.lv/krasainisapni/  

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.