SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa atgādina, ka veco mēbeļu un citu lielgabarīta atkritumu izvešana jāpiesaka atsevišķi.

28.06.2016.

Dalīti vākto atkritumu punkti nav izgāztuves!

 

SIA “Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa atgādina, ka veco mēbeļu un citu lielgabarīta atkritumu izvešana jāpiesaka atsevišķi.

Mājā vai dzīvoklī taisot remontu vai vienkārši vēloties atbrīvoties no nevajadzīgajām mantām pieliekamajā vai garāžā, protams, visiem atkritumiem 240 l sadzīves atkritumu konteineros vietas nepietiek, un dārza un lielgabarīta atkritumiem šie konteineri nemaz nav piemēroti. Šādos gadījumos cilvēki izlīdzas, kā nu māk un, par nelaimi, visbiežāk rīkojas neadekvāti — aizved un izgāž dabā vai pa kluso atved un sakrauj pie dalīti vākto atkritumu šķirošanas punktiem. Savukārt pilsētnieki dažreiz vienkārši sakrauj un atstāj ielas malā, cerot, ka SIA „Preiļu saimnieks” tos pamanīs un savāks. Informācija par šādiem gadījumiem tiek nodota Pašvaldības policijai, lai noskaidrotu vainīgo.

       Preiļos dalīti vākto atkritumu punktos parastajos konteineros pilsētas iedzīvotāji var izmest savus ikdienas sadzīves atkritumus, bet šķirotajiem atkritumiem paredzētajos konteineros – atkārtotai pārstrādei derīgos atkritumus. Nekādā gadījumā nav pieļaujams, ka pie dalīti vākto atkritumu punktiem iedzīvotāji atved un atstāj vecās mēbeles, remonta un celtniecības vai citus lielgabarīta atkritumus! Tiem ir jāpiesaka atsevišķa izvešana!  Atkritumu šķirošanas punkti nedrīkst pārvērsties par mazām izgāztuvēm! SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa šādos gadījumos dara visu, lai noskaidrotu vainīgos, tādēļ vienkāršāk ir sevi pasargāt no nepatīkamiem brīžiem un pieteikt atsevišķu atkritumu izvešanu.

Ja vēlaties atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem, bet neesat pārliecināts, kā pareizi to darīt, vai, lai pieteiktu veco mēbeļu vai citu lielgabarīta atkritumu izvešanu, lūdzu, sazinieties ar SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāju Vinetu Igolnieci pa tālr. 29420721.

 

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.