Aicinājums piedalīties fotokonkursā “Latgalietis XXI gadsimtā” un seminārā

23.07.2016.

Ar lielu gandarījumu vēlos paziņot, ka esam guvuši Latgales plānošanas reģiona atbalstu grāmatas ar Latgales cilvēku portretiem izdošanai. Tas būs veltījums Latgales kongresa simtgadei. Lai apkopotu foto mākslinieku labāko veikumu, ko izmantosim grāmatas izdevumā, ir izsludināts fotogrāfiju konkurss.

Konkursa nolikums (PDF)

Turpinot labo praksi foto aktivitātēs Latgalē, pirms konkursa norises Preiļu novada dome, Latvijas fotogrāfu asociācija un Latgales fotogrāfu biedrība aicina piedalīties kārtējā interesantā seminārā, kas notiks 2016. gada 23. jūlijā Preiļu Kultūras namā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00. Tajā piedalīsies kupls apmeklētāju skaits – fotogrāfi, pašvaldību pārstāvji un foto entuziasti. Semināram ir izglītojošs, aktivitātes rosinošs un kvalitatīvu fotogrāfiju iegūšanai virzīts mērķis. Lektori vēl piesakās, un dienas kārtība tiek koriģēta. Ja kāds vēlas uzrunāt klausītājus par Latgales cilvēka portreta tematiku, lūdzu pieteikties. 

Šobrīd jau zinu, ka būs vairāki lektori (vēsturnieki, filologi, mākslinieki, fotogrāfi un citi speciālisti), kuri runās par to, kāds varētu izskatīties Latgales cilvēks XXI gadsimtā fotogrāfiskas tehnikas izpildījumā. Dzirdēsim vairākus viedokļus (arī atšķirīgus), kuru rezultātā bagātināsim zināšanas fotogrāfijas jomā un gūsim iedvesmu turpmākajam darbam – foto plenēru, konkursu un izstāžu organizēšanai savos novados. Vairāki Latgales pašvaldību vadītāji to jau zina, un ceram, ka baudīsim sapratni un gūsim atbalstu. Seminārā parunāsim arī par topošā izdevuma nozīmi un mērķiem.

2017. gada sākumā apkoposim rezultātus un redzēsim, vai portretējot ir izdevies radīt Latgalieša tēlu fotogrāfijās, vai tās ir cienīgas ieņemt vietu jaunā, fundamentālā izdevumā, tādā veidā bagātinot vēstures liecības par cilvēkiem, aizejošo laiku, vietu kurā šobrīd esam, jo kādreiz tā būs vēsture.

Mēs visi neesam juridiski saistīti vienā biedrībā, bet varbūt tieši tas ļāva mums kopīgi radīt tādu fundamentālu vēstures liecību kā izdevums „Latgale fotogrāfijās”. Grāmatas izveidošana ir apliecinājums lielam fotogrāfiska darba potenciālam perspektīvā. Esmu pārliecināts par mūsu kopīgām aktivitātēm arī turpmāk, jo Latgalē ir daudz talantīgu un atsaucīgu fotogrāfu, tikai viņiem ir jāpalīdz kļūt aktīviem un lietderīgiem sabiedrībā. Zinu, ka Latvijas fotogrāfi, kuri iepazinušies dažādos foto pasākumos, joprojām uztur koleģiālas attiecības, un te arī slēpjas tas potenciāls – vienotībā un sadraudzībā. Ja kvalitatīvu fotogrāfiju radīšanai kādā novadā būs nepieciešama profesionāla fotogrāfa palīdzība, informējiet mūs, un mēs palīdzēsim.

Pateicoties Preiļu novada domes atbalstam un lektoru atsaucībai, seminārs būs bezmaksas, tiks sarūpēts arī cienasts. Tādēļ, lai lieki netērētu naudas resursus, ir nepieciešams zināt dalībnieku skaitu. Lūdzu līdz š.g. 10. jūlijam pieteikumus dalībai ar uzvārdiem un tālruņu numuriem brīvā formā sūtīt uz e-pastu lauraplus@inbox.lv vai zvanīt pa tālruni 29121689.

Semināru ilustrēs portretu izstāde.  Paldies, ja atsūtīsiet failus, no kuriem tiks nokopētas fotogrāfijas izstādei.

Dziļā cieņā un veiksmīgu sadarbību vēlot,
Jūsu Igors Pličs,
Latgales fotogrāfu biedrība, tālr. 29121689 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.