Seiļu kapos ieviesta atkritumu šķirošana

17.06.2016.

Rūpes par vides tīrību attiecas uz katru no mums – ar šādu domu Preiļu pagasta Seiļu kapos iedzīvotāji pēc savas iniciatīvas ierīkojuši atkritumu šķirošanu.

Seiļu kapi atrodas pie trīs novadu – Preiļu, Līvānu un Vārkavas – robežas. “Zeme apkārt kapiem ir privātīpašums, un saimniekam nepatīk, ka tur mētājas stikli un plastmasa. Tādēļ lūdzām pašvaldību izvest lielo atkritumu kaudzi un domājām, kā tālāk risināt šo problēmu,” stāsta Vija Kivleniece, šķirošanas idejas autore. Viņas vīrs Ilmārs Kivlenieks, kurš uzņēmies Seiļu kapu vecākā pienākumus, izgatavoja plāksnītes ar norādēm “Stikls”, “Plastmasa, papīrs” un “Atkritumi”. Vija Kivleniece novērojusi, ka cilvēki jau tagad pievērš uzmanību norādēm uz plāksnēm un cenšas šķirot. Iedzīvotāju sašķirotos otrreizējai pārstrādei derīgos atkritumus SIA “Preiļu saimnieks” nogādās Atkritumu šķirošanas laukumā Rīgas ielā 4, Preiļos, kur tie tiks sagatavoti otrreizējai pārstrādei.

 “Kapu labiekārtošana lielā mērā atkarīga no pašu iedzīvotāju iniciatīvām, ko pašvaldība, cik vien iespējams, cenšas atbalstīt,” uzsver Preiļu pagasta pārvaldes saimniecības vadītājs Vitālijs Plivda un norāda, ka atkritumu laukumam tiks ierīkots nožogojums. Viņš uzsver Seiļu kapu sakārtošanas iniciatoru labo piemēru: “Tā darīt vajadzētu visiem un būt tikpat apzinīgiem. Paldies visiem, kas to paveica!” Seiļu kapos iedzīvotāji kopīgiem spēkiem veic dažādus uzlabojumus, par saziedotajiem līdzekļiem nomainīts kapličas jumts.

25. jūnijā Seiļu kapos būs kapusvētki: “Ceram, ka viss izdosies, un mūsu ideja darbosies!” pasvītro Vija Kivleniece. Viņa neslēpj, ka ikdienā pati šķiro atkritumus, cerot, ka tādējādi vide būs tīrāka un mazāk piegružota.

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 17.06.2016.