Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestris piedalās festivālā Vācijā

03.06.2016.

No 3. līdz 5. jūnijam Vācijas pilsētā Malente norisinājās 34. Starptautiskais Jauniešu pūtēju orķestru festivāls. Šogad pasākumā piedalījās arī Preiļu novada Jauniešu pūtēju orķestris, kuru pārstāvēja 32 jaunie mūziķi un divi Mūzikas un mākslas skolas pūšamo instrumentu nodaļas pedagogi – Jānis Livdāns un Vladimirs Bondarenko. Par brauciena organizatorisko pusi rūpējās Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktors Alberts Vucāns, kurš arī pastāstīja par iespaidiem festivālā.

Pasākuma organizatori bija parūpējušies par labu un patīkamu festivāla norisi. 3. jūnijā, pirmās festivāla dienas vakarā, pilsētas Kūrparkā notika koncerti, un vienā no tiem savu programmu stundas garumā atskaņoja Preiļu jauniešu pūtēju orķestris. Tas bija liels pārbaudījums mūsu mūziķiem, ko viņi godam paveica, jo tikai tajā dienā preilieši bija ieradušies un izvietojušies festivāla pilsētiņā.

Muzicēšanas bija daudz. Jau no rītiem katru dienu pilsētiņā skanēja mūzika, jo orķestri devās gājienā pa pilsētas ieliņām, saplūstot kopā festivāla parkā. 4. jūnijā trim   orķestriem bija koncerts stundas garumā pilsētas laukumā, vakarpusē notika gājiens uz Kūrparku, kur uzstājās pūtēju orķestri no Polijas.

5. jūnijā, svētdien, katram orķestrim bija ierādīta sava uzstāšanās vieta pilsētā. Preiļu novada Jauniešu pūtēju orķestris sniedza stundu ilgu koncertu pilsētas Sirds un asinsvadu slimnīcas pagalmā. Vēlāk norisinājās gājiens uz noslēguma lielo koncertu parkā, kur katrs no vienpadsmit festivāla dalībniekiem spēlēja trīs skaņdarbus. Sekoja festivāla noslēgums un tās pašas dienas vakarā – mājupceļš.

Kā pastāstīja Alberts Vucāns, Preiļu orķestra sastāvā bija visjaunākie dalībnieki – četri no mūziķiem bija desmitgadīgi, bet visi orķestranti veiksmīgi izturēja ne mazo festivāla slodzi, jo sevišķi noslēguma dienā, kad gaisa temperatūra bija +34ºC.

Preiļu jaunajiem mūziķiem šis bija pirmais tālākais koncertbrauciens visā desmit gadu pastāvēšanas laikā. Savukārt gandrīz varoņdarbs bija arī abu pedagogu spēja pārņemt orķestra vadību desmit dienas pirms brauciena, jo orķestra galvenā diriģenta Oļega Koļesničenko pēkšņas veselības problēmas dēļ orķestra vadību bija jāuzņemas Vladimiram Bondarenko.  

Skaistajā Vācijas kūrortpilsētiņā Malente, kurā ir 9000 iedzīvotāju, Preiļu jaunieši un pedagogi par sniegumu saņēma atzinīgus vārdus, guva labu uzstāšanās pieredzi, varēja vērot un dzirdēt citu kolektīvu sniegumu. Jaunieši sadraudzējās arī ar Polijas un Vācijas mūziķiem, kuri Preiļu jauniešus uzaicināja uzstāties pie viņiem.

Jauniešu pūtēju orķestru festivālam Malentes pilsētā notiek ļoti rūpīga kolektīvu atlase, izvērtējot to profesionālo līmeni Šogad pasākumam bija pieteikušies 28 orķestri, no kuriem pēc atlases palika 11 kolektīvi – no Polijas, Vācijas un Latvijas (Preiļi). Preiļu jauniešu pūtēju orķestris par piedalīšanos festivālā saņēma balvu un uzaicinājumu uz 35. Jauniešu pūtēju orķestru festivālu Malentē nākamgad.

Orķestra dalībnieki pateicas festivāla patronam – galvenajam pasākuma organizētājam Manfrēdam Bukam (Manfred Buck), kurš regulāri informēja preiliešus par gatavošanos festivālam un gaidīja Malentē Latvijas pārstāvjus.

Pēc neilga laika – 24. jūnijā – Preiļu pūtēju orķestra dalībnieki dosies uz festivālu Zambrovā (Polija), kas atrodas 600 km attālumā no Preiļiem.  Novēlēsim mūsu jaunajiem  mūziķiem un pedagogiem veiksmi un radošus panākumus !

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.