Preiļos mācās radoši un izcili ēdināšanas pakalpojumu speciālisti!

25.05.2016.

Šī gada 25. maijā Rīgā VSIA Rīgas tūrisma un radošo industriju tehnikumā notika  topošo pavāru konkurss “domā Loģiski! radi Bio!”. Konkursa ietvaros topošajiem pavāriem un ēdināšanas speciālistiem no visas Latvijas bija jāizstrādā vienas nedēļas ēdienkarte sākumskolas skolēniem, iekļaujot tajā pēc iespējas vairāk bioloģiskus produktus, kā arī ievērojot mūsdienīgas ēst gatavošanas principus.

Konkursa finālā piedalījās 10 komandas un katra no tām pagatavoja vienas dienas pusdienas sākumskolas skolēniem. Dalībnieku izstrādāto ēdienkarti vērtēja Latvijā atzīti un augstu vērtēti pārtikas nozares pārstāvji un eksperti: šefpavārs Ingmārs Ladigs, uztura speciāliste Liene Sondore, bioloģiskās pārtikas eksperte Jana Simanovska, veselīga dzīvesveida un uztura bloga “Happy Whispers” autore Līga Andžāne, Latvijas Bioloģiskās Lauksaimniecības Asociācijas valdes loceklis Jānis Garančs. Konkursantus atbalstīt un iedvesmot bija ieradusies arī Latvijas Pirmā lēdija Iveta Vējone.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas  tehnikumu pārstāvēja arī Preiļu struktūrvienības   komanda: “Preiļu oga” (Ilze Gribuste, Irina Danilova, Intars Mūrnieks PE/SV 15 grupa  ).  “Preiļu oga” – 10 komandu konkurencē ieguva augsto 3. vietu! Apsveicam un lepojamies ar viņu sniegumu!

Paldies skolotājām Inārai Liepiņai par ieguldīto darbu.

Pirmo trīs vietu ieguvējiem balvās ir meistarklases pie pavāriem Ingmāra Ladiga, Ērika Dreibanta, Raimonda Zommera un balvā žurnāla “Pie Galda” abonements.

Ja kāda izglītības iestāde vai uzņēmums vēlas savā ēdienkartē iekļaut veselīgus, bioloģiskus produktus un izstrādāt ēdienkartes, mēs varam palīdzēt šajā jomā.

 

Projektu vadītāja S.Grigale

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.