Latgales dzīves garšu sarunu festivālā LAMPA varēs izbaudīt biedrības “Preiļi izglītotai Latvijai” teltī

01.07.2016.

Jau otro gadu Cēsu pils parkā notiks sarunu festivāls LAMPA, kuru aicinām apmeklēt Preiļu novada iedzīvotājus, kas vēlas uzzināt un izzināt vairāk.


Sarunu festivāls LAMPA ir unikāls notikums festivālu vidē Latvijā, kas jau otro gadu 1. un 2. jūlijā norisināsies Cēsu pils parkā. Tā ir platforma, kur brīvā, nepiespiestā gaisotnē ikviens var apmainīties ar idejām un viedokļiem, satikt interesantus cilvēkus un cieņpilni diskutēt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

Apmeklējot pirmo sarunu festivālu “LAMPA” pagājušajā gadā, jutāmies iedvesmoti, radās ideja pašiem veidot domapmaiņu par dzīves kvalitāti Latgalē. Šogad esam to 80 organizāciju sastāvā, kas piedāvās savus pasākumus divu dienu garumā dažādos formātos un par visdažādākajām tēmām.

Šī gada festivāla programma sastāv no teju 150 pasākumiem. Festivāla teritorijā ir plānotas sešas skatuves un 12 dažādas teltis, kur notiks darbnīcas, debates, spēles, diskusijas, laikmetīgā teātra izrādes un intelektuālas izklaides, neiztiks arī bez dejām un dziesmām spožā nakts ballītē.

Būtiski, ka LAMPA aptver gan Latvijas reģionālo mērogu, gan arī starptautisko mērogu.

Pasākumu piedāvājums šogad fantastiski plašs un izaicinošs, ir padomāts arī par mazākajiem apmeklētājiem un izveidota plaša programma bērniem “miniLampa”, kas ļauj uz festivālu droši līdzi ņemt bērnus.

Latgales “dzīves garša” būs izbaudāma biedrības “Preiļi izglītotai Latvijai” teltī – Latgales teltī, kur divu dienu garumā varēs uzzināt, ar ko lepojamies mēs – latgalieši. Mums ir, ko teikt, mums ir, ar ko dalīties, tāpēc kopā nāks entuziastiski skolotāji, amatu meistari, sabiedriski aktīvi cilvēki, lai meistarklasēs un domu apmaiņās dotu pozitīvus impulsus festivāla apmeklētājiem.

“Dzīves garša Latgalē” teltī būs padomāts par visām vecuma grupām. Pavisam mazajiem tiks piedāvātas dažādas sportiskas aktivitātes un pasaku meistarklases, jauniešiem – iespēja pierādīt savas zināšanas “Olimpiādē”, bērnu vecākiem un skolotājiem – elpošanas un relaksācijas prasmes, ko izmantot pašiem un mācīt mazajiem, padomi par bērna atbalstīšanu skolas gaitās, tāpat arī nūjošanas rīts tiem, kas grib dienu sākt sportiski. Uz nopietnākas nots būs diskusijas un domu apmaiņas – par kopienu nozīmi reģionu attīstībā, Latgales iedvesmas stāstiem, latgalisko identitāti. Festivāla otrajā dienā fokuss būs uz izglītības pieejamību Latgalē un konkrētu skolu pieredzes stāstiem. Pirmās festivāla dienas vakarā būs arī iespēja baudīt dančus un latgaliešu valodu folkloras kopas “Sudobri” organizētā vakarēšanā.

Paldies biedrības “Preiļi izglītotai Latvijai” domubiedriem, mūsu Preiļu un Latgales patriotiem – Astrīdai Vucānei, Preiļu Valsts ģimnāzijas komandai, Mārītei Seilei, Venerandai Spriņģei, Lilitai Rudzātei, Edītei Husarei, Viesturam Kairišam, Lidijai Lubānei, Aijai Vanagai, Danai un Aleksandram Lahtionoviem, Ilzei Mežniecei, Kasparam Vendelim, Ievai Raubiško un folkloras kopai “Sudobri” par atsaucību un iesaistīšanos programmas “Latgales dzīves garša” veidošanā!

Vēlamies izgaismot savas pieredzes, apmainīties ar idejām un gūt iedvesmu turpmākajiem darbiem. Daloties ar to, kas mums ir, mēs kļūstam viedāki un stiprāki garā, tas dod spēkus arvien vairāk iesaistīties savas dzīves veidošanā.

Ieeja festivālā ir bez maksas. Tāpat bez maksas būs iespēja palikt festivāla telšu pilsētiņā, kas atradīsies blakus Cēsu pils parkam.

Vairāk par festivālu šeit: http://www.festivalslampa.lv/lv/

Detalizēta divu dienu programma pieejama šeit :http://www.festivalslampa.lv/lv/programma/

Aicinām apmeklēt sarunu festivālu LAMPA, atbalstīt savējos un iedvesmoties! 

 

Biedrības “Preiļi izglītotai Latvijai” valdes locekle
Ilona Indriksone

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.