Bioloģiskā lauksaimniecība Latvijā

30.05.2016.

Bioloģiskā lauksaimniecība sistēma, kas ražo pārtiku, ievērojot augu un dzīvnieku dabīgo dzīves ciklu un procesus. Bioloģiskā lauksaimniecības principi, kas ir aprakstīti likumdošanā, nosaka, ka lauksaimnieki, kuri vēlas saimniekot bioloģiski, tiek sertificēti, kontrolēti un uzraudzīti. Saimniecību un tās produktus par bioloģiskiem vai ekoloģiskiem, vai saīsināti – bio vai eko – drīkst saukt tikai tad, ja to ir pārbaudījuši neatkarīgi inspektori un atzinuši, ka var piešķirt bioloģisko sertifikātu. Par bioloģisko sertifikātu liecina zaļās ekolapiņas marķējums  – Eiropas Savienības vienoto ekomarķējumu. “Dabīgs”, “dabisks”, “roku darbs” u.tml. vārdi uz iepakojuma nav aizliegti jebkuram produktam, bet tie  nenozīmē to pašu, ko ‘’bio’’, ‘’eko’’.

Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 3500 bioloģiski sertificētas saimniecības, un kopējā bioloģiski sertificētā lauksaimniecības platība ir gandrīz 12% no visas lauksaimniecības platības. Tātad Latvija ir par vienu desmito daļu bioloģiska jau tagad, tomēr lielākā daļa šīs teritorijas ir ganības – visvairāk pie mums bioloģiski ražo pienu un gaļu.

Preiļu novadā ir vairāk nekā 50 bioloģiskās saimniecības un  produktu ražotnes. Populārākie bioloģiskie saimnieki Preiļu novadā ir Z/S “Meldri”, Z/S “Mazie Gavari” un P/S “Sūnas”. Tāpat var sameklēt vietējo bioloģisko zemnieku un iegādāties bio pārtiku gandrīz vai tieši no lauka. Bioloģiskos zemniekus var meklēt šeit: www.biologiski.lv vai http://www.bioinfo.lv. Bio pārtiku Preiļos var iegādāties arī tiešās pirkšanas pulciņā, kas darbojas Preiļu 1. pamatskolā, biedrības “Puķuzirnis” telpās, te var atrast kontaktinformāciju: http://tiesapirksana.lv/kontakti.html.

Teksta autors – kampaņa “Bioloģiski! Tīra pārtika cilvēkam un videi”.

Pēdējās izmaiņas: 30.05.2016.