Piedalies seno pavārgrāmatu izstādes tapšanā un citās TIC aktivitātēs

08.06.2016.

Preiļu un Riebiņu novada TIC īstenota projekta “Maizīt’-mana bagātība” ietvaros rīko akciju, kuras laikā vēlas savākt senākās Preiļu un Riebiņu novadu iedzīvotāju pavārgrāmatas, lai tās izstādītu apskatīšanai citiem interesentiem. Līdz 30. jūnijam ikvienam ir iespēja nodot pavārgrāmatu drošās rokās Preiļu Galvenajā bibliotēkā vai Riebiņu Centrālajā bibliotēkā, ar norādi – pavārgrāmatu izstādei. Darbinieki noteikti piefiksēs īpašnieka kontaktus, lai pēc izstādēm atdotu vērtīgās grāmatas atpakaļ!

No 4. jūlija Preiļu GB un no 1. augusta Riebiņu CB būs apskatāma kopīgi veidotā seno pavārgrāmatu izstāde. Ikviens interesents varēs nobalsot par viņaprāt vērtīgāko, skaistāko utt… grāmatu, un pēc izstādes TIC apkopos rezultātus. Visvairāk balsu ieguvušās pavārgrāmatas īpašniekam – pārsteiguma balviņa no TIC!

Projekta ietvaros jau klausījāmies īstās latgaļu saimnieces Vijas Kudiņas (Aglonas maizes muzejs) lekciju par tradicionālo Latgales virtuvi, bet 17. jūnijā aicinām piedalīties svētku ielīgošanā z/s Juri, Rušonas pag., Riebiņu nov., kur baudīsim latgalisku gaisotni, ēdīsim īstu Līgo sieru, dziedāsim un rotaļās iesim kopā ar folkloras kopām “Rūtoj” (Preiļi) un “Jumalēni” (Riebiņi), būs konkursi un jautrība. Ieeja bez maksas, bet ar Jāņu zālēm rokās, matos, pie apģērba…

Preiļu un Riebiņu novada TIC aicina visus būt aktīviem un līdzdarboties projekta aktivitātēs!

Projekta kopējais budžets ir EUR 780, no kuriem EUR 700 ir piešķirti no Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016” un EUR 80 ir Preiļu novada domes finansējums.

Iveta Šņepste, 
Projekta vadītāja,
Preiļu un Riebiņu novada TIC pārstāve

Šis projekts tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.