Dzimtsarakstu nodaļas inspektore Ināra Casno saņem Tieslietu ministrijas Goda diplomu

01.06.2016.

1. jūnijā, atzīmējot Latvijas dzimtsarakstu sistēmas 95. gadadienu, Rīgā, kultūras namā “Ziemeļblāzma” tika godināti Latvijas dzimtsarakstu nodaļu sistēmas darbinieki. Vairākām nodaļu vadītājām un speciālistēm par ieguldījumu dzimtsarakstu attīstībā, ilggadēju un priekšzīmīgu darbu tika pasniegti Tieslietu ministrijas I un II pakāpes Atzinības raksti un Goda diplomi.

Tieslietu ministrijas Goda diplomu saņēma arī Preiļu novada Dzimtsarakstu nodaļas inspektore Ināra Casno.

Pasākuma svinīgajā daļā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ministru prezidents Māris Kučinskis, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Kopā ar dzimtsarakstu nodaļu darbiniekiem pasākumā piedalījās arī Latvijas pašvaldību pārstāvji.

Apsveicot dzimtsarakstu sistēmas darbiniekus 95. gadadienā, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs uzsvēra viņu būtisko lomu svarīgos brīžos ikviena cilvēka dzīvē. Ministrs atzina, ka ar saviem lēmumiem dzimtsarakstu nodaļu darbinieki ietekmē mūsu tiesību un pienākumu realizāciju, tāpēc pieredzējušie darbinieki ir pelnījuši atzinību par savu ieguldījumu dzimtsarakstu sistēmas attīstībā, tradīciju izkopšanā, laulības un ģimenes institūta stiprināšanā.

Pasākuma ietvaros īpaši tika godinātas dzimtsarakstu nodaļu pārstāves, kuras saņēmušas augstākos valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu Ordeņa un Atzinības krusta kavalieres, kā arī dzimtsarakstu nodaļu darbinieces, kuras savas aktīvās darba gaitas jau beigušas.

Jubilejas reizē Dzimtsarakstu nodaļu darbiniekus priecēja koncerts un video apsveikums – Latvijā populāru cilvēku pārdomas par dzimtsarakstu nodaļām, laulības dzīvi un ģimeni.

Tieslietu ministrija Dzimtsarakstu nodaļu darbiniekus godināja arī pirms pieciem gadiem – Latvijas Dzimtsarakstu sistēmas 90. gadadienas pasākumā. Toreiz Tieslietu ministrijas II pakāpes Atzinības rakstu un “Sudraba spalvu” saņēma Preiļu novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Loginova.

1921. gada 18. februārī Latvijas Satversmes Sapulces III sesijā bija pieņemts likums “Par civilstāvokļa aktu reģistrāciju”. Likums noteica, ka civilstāvokļa aktu reģistrāciju Latvijas valstī pārzinās dzimtsarakstu nodaļas.

Maija Paegle,
Preiļu novada sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 01.06.2016.