Normundam Ivzānam medaļu birums Eiropas čempionātā veterāniem

20.05.2016.

No 20. maija līdz 22. maijam Portugāles pilsētā Monte Gordo norisinājās 16. Eiropas čempionāts veterāniem garajās soļošanas distancēs un krosā šosejā. Latviju pārstāvēja 22 sportisti, starp viņiem preilietis Normunds Ivzāns. Arī no šī čempionāta, tāpat kā no daudziem aizvadītajiem, Normunds Ivzāns atgriezies mājās ar īstu medaļu birumu.

10 km distancē ar rezultātu 46 minūtes un 49 sekundes Normunds Ivzāns ieguva sudraba medaļu, piekāpjoties tikai portugālim, kurš ir bijušais olimpisko spēļu dalībnieks. Sudraba medaļu izcīnīja arī Latvijas komanda, kuras sastāvā startēja Normunds Ivzāns, Madars Brēde un Ivars Lapiņš.

Sudraba godalgu Normunds izcīnīja arī 30 km distancē ar rezultātu 2 stundas, 37 minūtes un 45 sekundes, par 1 minūti labojot pagājušā gada rezultātu Itālijā. Toties komandas sastāvā, veicot 30 km distanci, puiši ieguva 1. vietu, un Latvijas valsts himna skanēja apbalvošanas ceremoniju laikā, kad Latvijas karogs sportistu rokās uz pjedestāla bija līdzās tādu  vieglatlētikas lielvalstu kā Vācija, Itālija, Spānija, arī mājinieku komandas – Portugāles – karogiem.

Normunds atzīst, ka nav kauns zaudēt tādiem sportistiem, kuri bijuši olimpisko spēļu dalībnieki. Sportists ir gandarīts par to, ka  viņš pats un Latvijas  veterāni godam izturēja divu dienu startus  garajās distancēs, jo soļošanā šī gada sacensību programma  bija veidota tā, ka 10 km un 30 km sacensības notika pēc kārtas, divās dienās divi starti, bez atpūtas dienas starp  sacensībām. Šāda sacensību programma  bija īsta izturības pārbaude.

Par dalību čempionātā tika nolemts jau pagājušā gada decembrī. Normunds Ivzāns atzīst, ka pasākums Portugālē bija ļoti interesants, tagad ir tikai pozitīvas atmiņas, jo pati zeme ir ļoti skaista, kur Normunds labprāt pavadītu arī atvaļinājumu.

Sportists pateicas par finansiālu atbalstu Preiļu novada domei, AS “Preiļu siers”, draugiem par atbalstu pirms sacensībām, kad pavisam īsā laikā – trīs nedēļās – bija jātiek galā ar nopietnām traumām. Labi draugi atrada viņam Rīgā prasmīgu fizioterapeiti Irīnu Aņinu, kura profesionāli spēja palīdzēt, lai Normunds varētu veiksmīgi startēt čempionātā.

Lielu paldies Normunds saka arī trenerei Anitai Kažemākai, jo, kā atzīst pats, viņam treniņos ir augstas prasības. Gribas būt formā visu gadu, visur startēt, gūt labus rezultātus. No Anitas Kažemākas tas prasa lielu izdomu, organizējot treniņus. Tagad jātur īkšķi arī par pašu Anitu, jo šobrīd notiek atlase olimpiskajām spēlēm, uz kurām Anita ir viena no kandidātēm.

Normunds pateicas saviem atbalstītājiem, kuri no mājām sūta laba vēlējumus Normundam tālumā, un, protams, savai ģimenei. Viņi visi sporto, tāpēc saprot viens otru un pirms nozīmīgām sacensībām atļauj ‘paņemt brīvdienu’ no mājas darbiem, lai pienācīgi sagatavotos.

Tuvākie starti Normundam Ivzānam ieplānoti soļošanas festivālā Lietuvā, 18. jūnijā sacensības tepat Preiļos, jūlija sākumā – Latvijas olimpiāde, bet vēlāk – pasaules čempionāts Austrālijā, uz kuru dosies arī Latvijas veterānu komanda.  

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 20.05.2016.