Senioru deju kopa “Brūklenājs” viesojas Eiropas Parlamentā Briselē

23.05.2016.

Pateicoties Eiropas Parlamenta deputātei Ivetai Grigulei, senioru deju kopas „Brūklenājs” senlolotais sapnis – brauciens uz Briseli – tika īstenots 2016. gada 23.–25. maijā. Šajā braucienā devās 6 dejotājas no Preiļiem, bet pavisam no Latvijas Briseli apmeklēja 14 cilvēki.

Braucienu atbalstīja arī Preiļu novada dome, nodrošinot transportu uz lidostu, jo izlidošana no Rīgas uz Briseli bija vakarā plkst. 21.00. Briselē mūs sagaidīja un uz viesnīcu aizveda Eiropas Parlamenta deputātes Ivetas Grigules palīgs.

Otrajā dienā devāmies ekskursijā uz Eiropas Parlamentu. Rīts sākās ar pārsteigumu, jo darbinieku streika dēļ autobusi pilsētā nekursēja. Gājām kājām no viesnīcas līdz metro stacijai un pēc piecām metro stacijām nokļuvām pie Eiropas Parlamenta ēkas. Sakumā apmeklējām Eiropas vēstures namu (muzeju), tur mūs iepazīstināja ar sarežģīto Eiropas Parlamenta darbu, kur lēmumu izstrādē un pieņemšanā darbojas 751 deputāts no 28 valstīm, tostarp 8 deputāti no Latvijas. Vakars noslēdzās ar saviesīgām vakariņām un dalīšanos ar atziņām par redzēto un uzzināto.

Pēdējā dienā bija brīvais laiks, lai apmeklētu Briseles vēsturiskās vietas un arhitektūras pieminekļus.

Esam gandarītas par šo braucienu, uzzinājušas vairāk par Eiropas Parlamenta lomu un darbību, paplašinājušas redzesloku.

Brauciena dalībnieces pateicas visiem, kas palīdzēja īstenot šo braucienu.

No kreisās: Nellija Zarjanska, Agafija Trusova, Elma Aksjonova, Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule, Bronislava Ludženika, Anna Brūvere, Jadviga Skara.

Elma Aksjonova

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.