Nomainīts kanalizācijas tīkla posms

24.05.2016.

Pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām Daugavpils ielā 51 un 53 nomainīts kanalizācijas tīkla posms 24 metru garumā, informē SIA “Preiļu saimnieks” Ūdensapgādes un kanalizācijas daļas vadītājs Aleksandrs Lapuha.

Šajā posmā regulāri bija problēmas ar kanalizācijas novadīšanu, un Ūdensapgādes un kanalizācijas daļas speciālisti bija spiesti regulāri veikt tīkla skalošanu līdz vecā keramikas kanalizācijas caurule nomainīta ar mūsdienu prasībām atbilstošu PVC cauruli. Vecais kanalizācijas vads bija veidots no keramikas cauruļu posmiem, kas savienoti ik pēc apmēram metra, un šajās savienojumu vietās bija ieaugušas koku saknes. Aleksandrs Lapuha atgādina, ka koku stādīšana ir jāsaskaņo un to nav pieļaujams darīt uz komunikāciju tīkliem. Kamēr kociņš ir neliels, problēmas vēl nav un var priecāties par tā skaistumu, bet pēc gadiem koku nāksies nozāģēt tieši tā posta dēļ, kuru koka saknes būs nodarījušas apakšzemes tīkliem, kuru atjaunošana ir sarežģīta un nav lēta.

Lai arī cilvēki mēdz pievērst lielāku vērību vizuāli redzamajam, harmoniskas dzīvestelpas veidošanā pilsētvidē tikpat būtiska loma ir arī tam, kas atrodas zem zemes – komunikācijām. Lielā daļā Preiļu pilsētas apakšzemes komunikācijas savu laiku jau nokalpojušas, un ir nopietni jādomā par to atjaunošanu. Grūti ir iztēloties, kā būtu, ja kādu laiku iedzīvotājiem nāktos iztikt bez centralizētā ūdens vai kanalizācijas avārijas dēļ, uzmanību vērš Aleksandrs Lapuha.

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

Pēdējās izmaiņas: 24.05.2016.