Preiļu novada folkloras kopas piedalās festivālā “Pulkā eimu, pulkā teku” Saldū

21.05.2016.

21.-22. maijā Preiļu novada folkloras kopas “Dzeipureņš” (vad. Aigars Krekels, Anita Vjakse) no Salas pamatskolas, mazie “Rūtoj” no Preiļu 1. pamatskolas un lielie “Rūtoj” no Preiļu Valsts ģimnāzijas (vad. Ilze Rožinska) Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sastāvā piedalījās Saldū notiekošajā folkloras kopu festivālā “Pulkā eimu, pulkā teku”. Šis jau bija 32. folkloras kopu festivāls, kas katru gadu notiek citā Latvijas pilsētā. Festivāls notika Saldus 160. jubilejas laikā, tādēļ pilsētā dažādos pasākumos piedalījās ne vien festivāla 1400 dalībnieki – bērni un jaunieši, bet arī pilsētas svinību viesi.

Divu dienu garumā Preiļu novada folkloras kopas piedalījās svētku gājienā,  kopīgās rotaļās, gan noslēguma koncertā, kā arī izbaudīja citas pilsētā notiekošās aktivitātes. Bērniem (mazā ”Rūtoj” sastāvā ir 1.-2. kl. audzēkņi) tas bija neaizmirstams piedzīvojums, it sevišķi nakšņošana ārpus savas mājas bez vecākiem.

Mazo “Rūtoj” vecāku vārdā vēlamies teikt lielu PALDIES kopas vadītājai Ilzei Rožinskai par viņas ieguldījumu mūsu bērnos, par enerģiju un pacietību!

 

Mazo “Rūtoj” vecāku vārdā, Iveta Šņepste

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.