Preiļos aizvadīta pasākumiem bagāta Muzeju nakts

21.05.2016.

21. maijā notika starptautiskā akcija „Eiropas Muzeju nakts”, kuras laikā arī Preiļos Vēstures un lietišķās mākslas muzejs bija sagādājis apmeklētājiem dažādas interesantas aktivitātes. Muzeja direktore Tekla Bekeša norāda, ka 21. maija vakarā Preiļu muzejā bija 1480 apmeklētāji, tostarp 382 jaunieši. Daudzas ģimenes bija ieradušās arī no Rīgas, Jēkabpils un Daugavpils.

Interesenti Preiļu 1. pamatskolas muzejā varēja apskatīt ekspozīcijas “Jāzeps Baško – gaisa fūrmanis” un “Kalējs kala, smēde dedza” un P. Čerņavska keramikas mājā iepazīties ar māla izstrādājumu tapšanas gaitu. Savukārt Preiļu Kultūras nama izstāžu zālē tika atklāta izstāde “Preiļu Romas katoļu baznīca gleznās”, kurā apskatāmi 16 dažādu autoru 22 mākslas darbi. Izstāde veltīta Preiļu Romas katoļu baznīcas 130. gadadienai un atvērta apmeklētājiem līdz 18. jūlijam. Muzeja direktori īpaši priecē, ka gandrīz puse no visiem apmeklētājiem interesi izrādīja par jaunajām muzeja krājuma izstādēm “Borhu dzimtas atspulgi” un “Preiļu Romas katoļu baznīca gleznās”. Godināti tika arī skolēnu pasaku, stāstu, zīmējumu konkursa “Manas sapņu durvis” uzvarētāji.

Plaši apmeklēts bija Aglonas bazilikas kora “Assumpta” vīru grupas koncerts Preiļu muižas kapelā. Vakars noslēdzās muzeja brīvdabas teritorijā ar folkloras kopu uzstāšanos, dažādām aktivitātēm un tradicionālo Muzeju nakts zupu “Pārsteigums no senajām recepšu grāmatām”.


Kora “Assumpta” vīru grupas koncerts


Izstādes “Preiļu Romas katoļu baznīca gleznās” atklāšana

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.