Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā apskatāma Borhu dzimtai veltīta izstāde

18.05.2016.

18. maijā, Starptautiskajā muzeju dienā, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē, klātesot kuplam skaitam viesu, notika izstādes “Borhu dzimtas atspulgi” svinīga atklāšana. Ar izstādes tapšanas gaitu iepazīstināja muzeja speciālists vēstures jautājumos Vadims Maksimovs un Borhu dzimtas pētnieks Igors Kolosovs.  Muzeja vadītāja Tekla Bekeša izteica pateicību visiem, kas bija palīdzējuši un atbalstījuši šo darbu, kā arī sveica kolēģus Starptautiskajā muzeju dienā. 

Divi gadsimti – četras Borhu paaudzes, kuras atspoguļotas Latvijā pirmo reizi eksponētās šīs dzimtas pārstāvju portretu reprodukcijās un fotogrāfijās, izstādes apmeklētājiem atklāj 18. – 19. gs. mākslas pasaules redzējumu, Latgales poļu muižnieku kultūras vērtības un jaunus faktus par grāfu Borhu dzimtas vēsturi. Izstādē var aplūkot arī unikālo Jozefam Henriham Borham piederējušā Maltas Ordeņa komandora tērpa fragmentu, par kura atrašanu Preiļu muižas kompleksa kapelā arheoloģisko izrakumu laikā 2007.-2008. gadā izstādes atklāšanas viesiem sīkāk pastāstīja arheoloģe Antonija Vilcāne.

Izstāde veidota, sadarbojoties ar vairākiem Polijas vēstures un mākslas muzejiem, Lietuvas Nacionālo bibliotēku, Ukrainas Nacionālo Zinātnisko bibliotēku Ļvovā un Borhu dzimtas pētnieku Igoru Kolosovu.

Izstāde apskatāma Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē Raiņa bulvārī 28, 1. stāvā. Savukārt 21. maijā no plkst. 19.00 visi aicināti uz Muzeju nakts pasākumiem Preiļos!

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.