Preiļu un Riebiņu novada TIC aktivitātes maijā

18.05.2016.

Maija sākumā Latgales reģiona attīstības aģentūra sadarbībā ar Tūrisma informācijas centriem  organizēja Krievijas tūrisma žurnālistu un tūroperatoru vizīti Latgalē (arī Preiļu un Riebiņu novados). Pirmā publikācija jau ir izdota, aicinām iepazīties un novērtēt arī Jūs. Pēc šādas publikācijas gaidām daudz kaimiņvalsts tūristu!

17. maijā Preiļu Galvenās bibliotēkas telpās Preiļu un Riebiņu novada TIC sadarbībā ar Latgales reģiona tūrisma asociāciju “Ezerzeme” organizēja divas lekcijas tūrisma profesionāļiem un citiem interesentiem. Dienas pirmajā daļā uz tūrisma lektores Aijas Van der Steinas lekciju pulcējās apmēram 50 dalībnieku no visiem Latgales novadiem – Tūrisma informācijas centru darbinieki, tūrisma jomā strādājošie un potenciālie tūrisma uzņēmēji. Lektorei dienas gaitā tika novadīta ekskursija pa Preiļiem, pēc kuras viņa solīja te vēl atgriezties kopā ar ģimeni un draugiem. Dienas otrajā daļā pievienojās arī vietējo skolu audzēkņi, lai klausītos enerģiskās un iedvesmojošās Aglonas maizes muzeja saimnieces Vijas Kudiņas lekciju par Latgales tradicionālo virtuvi. Ēdināšanu visas dienas garumā nodrošināja Aglonas maizes muzejs un vietējie Preiļu mājražotāji – Preiļu pludmalē esošās āra terases kafejnīcas “Pampūkas” īpašnieki. Dienas beigās daudzi steidza uz Preiļu pludmali, lai nobaudītu izslavēto Preiļu Čedara siera saldējumu. 17. jūnijā aicinām ielīgot Jāņus pie Riebiņu novada mājražotājiem Jura un Lidijas Lubāniem (z/s Juri, Rušonas pagastā), kuri mācīs siet mājas sieru un stāstīs par Latgales tradīcijām šajos svētkos. Informācija sekos! Aktivitātes tiek īstenotas projekta “Maizīt’ – mana bagātība” ietvaros, kas tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.

Tūrisma sezona Preiļu un Riebiņu novadā ir sākusies, par to liecina ekskursiju,  TIC apmeklētāju un zvanu skaita pieaugums par tūrisma iespējām šajā pusē. Arī tūrisma uzņēmēji informē TIC par savām aktivitātēm un jaunumiem šajā sezonā. Preiļu un Riebiņu novada TIC apkopo tuvumā esošo naktsmītņu noslogotību uz 2. Starptautiskā leļļu festivāla un Preiļu novada svētku laiku, lai pasākumu viesi varētu baudīt svētkus vairāku dienu garumā.

Preiļu un Riebiņu novada TIC ir atvērts gan apmeklētājiem klātienē, gan Jūsu idejām visos saziņas veidos! Sekojiet TIC aktivitātēm arī Facebook labā.

Iveta Šņepste
Preiļu un Riebiņu novada TIC pārstāve

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.