Preiļu novada bērni ar lieliskiem rezultātiem piedalās bateriju un makulatūras vākšanas konkursos “Tīrai Latvijai!”

27.05.2016.

Noslēgušies Zaļās jostas organizētie ikgadējie makulatūras, izlietoto bateriju un elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu vākšanas konkursi, kas tika rīkoti sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru, AS “Latvijas valsts meži”, AS “BAO” un SIA “Līgatnes papīrs”. Šajos konkursos aktīvi piedalījās un ļoti labus rezultātus sasniedza arī Preiļu novada bērni.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2015./2016. mācību gadā Preiļu 1. pamatskola ar 1 569,80 kg ieguva 1. vietu pēc lielākā savāktā daudzuma izglītības iestādē, savukārt aktīvākais audzēknis Latvijā bija Preiļu 1. pamatskolas skolēns Aigars Utināns, kurš savāca 1 209,80 kg bateriju. Rezultātā ar kopējo savākto bateriju daudzumu 1 758,2 kg Preiļu novads ierindojies 1. vietā starp novadiem. Konkursā piedalījās 3 Preiļu novada skolas – Preiļu 1. pamatskola, Salas pamatskola un PII “Pasaciņa”. Kopā valstī bateriju vākšanas konkursā piedalījās 219 skolas un tika savāktas vairāk nekā 27 tonnas izlietoto bateriju.

Savukārt makulatūras vākšanas konkursā pēc lielākā savāktā makulatūras  daudzuma  izglītības iestādē Preiļu 1. pamatskola ar 21 209 kg ierindojusies 2. vietā, un Markuss Osipovs no Preiļu 1. pamatskolas ar 7 194,20 kg savāktās makulatūras ir atzīts par 2. aktīvāko audzēkni valstī. Konkursā piedalījās 4 Preiļu novada skolas – Preiļu 1. pamatskola, Preiļu 2. vidusskola, Pelēču pamatskola un Priekuļu pamatskola. Makulatūras vākšanas konkursā kopā piedalījās 409 skolas un tika savāktas vairāk nekā 1185 tonnas.

Tādejādi bērni kopīgiem spēkiem ir veikuši būtisku ieguldījumu tīras Latvijas vides saglabāšanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Noslēguma svētki – bērnu vides festivāls “Mēs par tīru Latviju!” – norisināsies 27. maijā Rīgā, Lucavsalas Atpūtas parkā, kurā pulcēsies Latvijas izglītības iestāžu audzēkņi, viņu vecāki, skolotāji un citi atbalstītāji, kas piedalījās Zaļās jostas ikgadējos makulatūras, izlietoto bateriju un elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu vākšanas konkursos.

Svētku oficiālā atklāšana notiks plkst. 12.00, taču jau no plkst. 10.00 darbosies apmēram 40 vides un radošās darbnīcas, atrakcijas un paraugdemonstrējumi.

 

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.