Neformālā atmosfērā pārrunā jauniešu kultūras iespējas Preiļos un novadā

02.05.2016.

2. maijā biedrībā PAKAC sadarbībā ar Jauniešu centru ČETRI notika neformāla jauniešu tikšanās ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu un Preiļu novada kultūras centra vadītāju Gunti Skrimbli. Tikšanās tika rīkota ar mērķi dalīties domās un ierosinājumos saistībā ar kultūras pasākumu nepieciešamību un organizēšanu, kā arī lai apspriestu, ko paši jaunieši var dot, darīt un pilnveidot, lai kultūras dzīve pilsētā un novadā uzlabotos.  

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar jauniešu kultūras un izklaides iespējām novadā, kultūras centra piedāvājumu un jauniešu iesaisti.  Jaunieši atklāja, kas viņus apmierina, bet kas – neapmierina kultūras dzīvē pilsētā, un kopā ar domes priekšsēdētāju un kultūras centra vadītāju sprieda,  kas būtu darāms, lai kultūras pasākumus padarītu jauniešiem interesantākus, jo klātesošie arī atzina, ka kultūras norišu ziņā mūsu novadam konkurenci rada gan kaimiņu novadi, gan arī Rēzeknes koncertzāle GORS. Tikšanās dalībnieki vienojās, ka nepieciešama aktīva jauniešu iesaiste un priekšlikumi, kā arī veiksmīga komunikācija, lai novadā rīkotie kultūras pasākumi piesaistītu vairāk jauniešu, kā arī – jāievēro pasākumu regularitāte.

Jaunieši un domes priekšsēdētāja Maruta Plivda vienojās, ka šādas neformālas tikšanās turpmāk notiks katra mēneša pirmajā pirmdienā, lai jaunieši varētu tikties ar dažādu jomu pārstāvjiem un pārrunātu viņus interesējošus jautājumus. Nākamā tikšanās notiks 6. jūnijā plkst. 19.00, tā būs veltīta sporta jautājumiem un tajā piedalīties aicināti Preiļu novada sporta pasākumu organizators Leonīds Valdonis un Preiļu novada bērnu un jauniešu sporta skolas direktors Romāns Petrovs.  

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.