Preiļu 1. pamatskolas skolotāju pieredzes apmaiņas brauciens uz Rēzekni

28.04.2016.

28. aprīļa pēcpusdienā Preiļu 1.pamatskolas skolotāju grupa devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Rēzekni.

Pirmā viesošanās vieta bija Rēzeknes katoļu vidusskola. Preiļu skolotāji vēroja stundas angļu valodā un matemātikā, vēlāk analizēja un dalījās pieredzē. Skolas direktore M. Mickāne pastāstīja par skolu, tās sasniegumiem un problēmām.

Ciemiņus  iepriecināja  pašdarbības kolektīvu uzstāšanās. Noslēgumā sekoja garšīgas pusdienas, bet pirms un pēc maltītes tika skaitīta lūgšana un teikti pateicības vārdi. Tas lika aizdomāties, vai ikdienā mēs novērtējam to, kas mums ir dots, vai arī to pieņemam kā pašu par sevi saprotamu. Pārsteidza fakts, ka tīrību skolā uztur tikai divas apkopējas.

Preiļu skolotāji apmeklēja arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu. Šīs skolas direktora p.i. A. Vilkaste pastāstīja par skolas attīstību nākotnē. Tehnoloģiju vidusskolā sevišķa vērība tiek pievērsta matemātikai, fizikai, ķīmijai, tehniskajai rasēšanai, informātikai, arī svešvalodām. Mūs pārsteidza augstais tehnoloģiju un iespēju līmenis.

Šādi pieredzes apmaiņas braucieni ir svarīgi gan skolu savstarpējās sadarbības attīstībai, gan pedagogu profesionālajai izaugsmei.

Preiļu 1.pamatskolas skolotāja M.Šķestere

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.