Atbalstīts Preiļu un Riebiņu novada TIC projekts “Maizīt’-mana bagātība”

05.05.2016.

Latgales reģiona attīstības aģentūra 2016. gada 23. februārī izsludināja Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016” projektu pieteikumu konkursu Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējuma ietvaros. Kopumā tika saņemti 169 projekti ar pieprasīto finansējumu 669 715,00 EUR. Latgales reģiona attīstības aģentūras administrētās programmas ietvaros finansiālu atbalstu piešķīra 64 projektiem ar kopēju finansējumu 104 897,00 EUR. Atbalstu EUR 700 apmērā ir saņēmis arī Preiļu novada domes iesniegtais projekts “Maizīt’- mana bagātība”, kuru sagatavoja un visu vasaru īstenos Preiļu un Riebiņu novada TIC (projekta vadītāja un kontaktpersona Iveta Šņepste).

Projekta mērķis ir ar vietējo Preiļu un Riebiņu novada un apkārtnes mājražotāju, Latgales patriotu un kulinārā mantojuma pārzinātāju palīdzību izglītot vietējos iedzīvotājus viņiem brīvi un ērti pieejamā, savai dzīvesvietai tuvā vietā, tādējādi veicinot Latgales vērtību un tradīciju saglabāšanu.

Projekta ietvaros tiks organizētas vairākas aktivitātes no maija līdz augustam. Pirmā notiks jau 17. maijā plkst. 15.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā, kad visus interesentus aicinām uz Aglonas maizes muzeja saimnieces Vijas Kudiņas lekciju par Latgales tradicionālo virtuvi. Īpaši aicinām skolēnus! Jūnijā tiks rīkota akcija – ar iedzīvotāju palīdzību vāksim senās pavārgrāmatas, lai jūlijā un augustā rīkotu to izstādes Preiļu Galvenajā bibliotēkā un Riebiņu Centrālajā bibliotēkā. Jūnijā ielīgosim Jāņus pie mājražotājiem Jura un Lidijas Lubāniem (z/s Juri) , kuri mācīs siet mājas sieru un stāstīs par Latgales tradīcijām šajos svētkos. 20. augustā, Preiļu novada svētku tradicionālā tirdziņa ietvaros seno ēdienu meistarklases vadīs Ināra Liepiņa, Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienības skolotāja.

Preiļu un Riebiņu novada TIC aicina visus būt aktīviem un līdzdarboties projekta aktivitātēs!

Projekta kopējais budžets ir EUR 780, no kuriem EUR 700 ir piešķirti no Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016” un EUR 80 ir Preiļu novada domes finansējums.

Iveta Šņepste
Projekta vadītāja,
Preiļu un Riebiņu novada TIC pārstāve

 

Šis projekts tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.