Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienu Preiļos svin, iestādot 100 rozes

04.05.2016.

4. maijā Latvijā tika atzīmēta 1990. gada 4. maijā pieņemtās deklarācijas “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” 26. gadadiena. Jau 1. maijā Preiļu novada iedzīvotāji un viesi bija pulcējušies uz Baltā galdauta svētkiem Preiļu kultūras namā. Savukārt 4. maija rītā notika Valsts svētkiem veltīts dievkalpojums Preiļu Romas katoļu baznīcā, ko vadīja Preiļu Vissvētās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas katoļu draudzes dekāns Jānis Stepiņš un kurā kopā ar pilsētas iedzīvotājiem piedalījās arī Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Pēc dievkalpojuma iedzīvotāji tika aicināti stādīt rozes pie Preiļu pilsētas zīmes ar ģerboni. Kā pastāstīja SIA “Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece, pasākumā piedalījās aptuveni 40 cilvēki un tika iestādīti 100 rožu stādi, kas bija iegādāti par saziedotajiem līdzekļiem, kā arī pateicoties Preiļu novada domes atbalstam. Tā kā rožu stādīšana notika par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei, bija izvēlēti stādi, kas ziedēs valsts karoga krāsās – sarkanā un baltā.

Jau iepriekš Preiļu politiski represēto biedrība “Likteņa ceļš” un Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs bija aicinājis iedzīvotājus iesaistīties un ziedot projektam “100 rozes Latvijas simtgadei”. Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja direktore Tekla Bekeša pateicās gan tiem, kas ziedoja, gan tiem, kas piedalījās rožu stādīšanā, un norādīja, ka akcija turpināsies un nākamgad 4. maijā tiek plānots rozes stādīt pie pieminekļa politiski represētajiem, tādējādi uzturot šo skaisto tradīciju.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 04.05.2016.