Preiļos viesojās Gulbenes novada pašvaldības pārstāvji

29.04.2016.

29. aprīlī Preiļos viesojās Gulbenes novada pašvaldības darbinieki, kuri Preiļu novadu bija izvēlējušies kā vienu no divu dienu pieredzes apmaiņas brauciena galamērķiem Latgales pašvaldībās, otrs novads, ko viņi apmeklēja, bija Daugavpils. Ciemiņu mērķis bija smelties iedvesmu jaunā plānošanas perioda 2014.-2020. gadam projektiem, iegūt jaunu pieredzi, kā arī dalīties ar pieredzēto jau īstenotos projektos.

Ierodoties no Daugavpils novada puses, vispirms viesi apmeklēja Pelēču pagastu, kur apmeklēja Pelēču pagasta pārvaldi, Pelēču kultūras namu, kā arī vīna un marmelādes ražotni „Vīna pagrabs” Ārdavā. Pēcāk gulbenieši devās uz Preiļu pilsētu, devās pastaigā pa Preiļu muižas parku, atzinīgi novērtēja estrādi, kādas Gulbenes iedzīvotājiem diemžēl nav, uzsāktos Preiļu pils atjaunošanas darbus, aktīvās atpūtas zonu un BMX trasi pie Preiļu pludmales.

Preiļu Valsts ģimnāzijas apmeklējuma laikā Gulbenes kolēģus pārsteidza robotikas pulciņa audzēkņu paraugdemonstrējumi un atjaunotās atpūtas telpas ģimnāzijas audzēkņiem brīvā laika pavadīšanai pēc stundām. Preiļu novada jauniešu centra „Četri” vadītāja Santa Ancāne ciemiņu apmeklējuma laikā pastāstīja par situāciju ar jauniešiem novadā, tuvākajiem pasākumiem un iecerētajiem projektiem.

Gulbenes pašvaldības darbinieku vizīte Preiļu novadā noslēdzās ar tikšanos ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu, kuras laikā tika pārrunāta pieredze dažādās pašvaldības jomās, projektu ieviešanas pieredze, labās prakses piemēri Preiļu un Gulbenes novadā. Ciemiņi atzinīgi novērtēja pilsētas sakoptību un paveikto salīdzinoši mazā novadā, Latgales cilvēku sirsnību un viesmīlību, kā arī piebilda, ka ir jomas, kurās Preiļu pašvaldība ir soli pretī lielajam Gulbenes novadam.

Līga Upeniece,
projektu vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.