Preiļu novada dome nolēma atbalstīt atjaunošanas darbus trīs novada baznīcās

28.04.2016.

Preiļu novada domes deputāti 28. aprīļa domes sēdē nolēma atbalstīt trīs sabiedriski nozīmīgus projektus, kas apstiprināšanas gadījumā ļaus veikt atjaunošanas darbus trijos Preiļu novada dievnamos.   

Deputāti nolēma atbalstīt Preiļu Vissvētās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas katoļu draudzes dekāna Jāņa Stepiņa pieteikumu līdzfinansējuma piešķiršanai sabiedriski nozīmīgajam projektam, kas paredz Preiļu Romas katoļu baznīcas griestu vienkāršotu atjaunošanu. Projekta apstiprināšanas gadījumā Preiļu novada domes līdzfinansējums paredzēts 4639,17 eiro apmērā. Projektā paredzēta koka griestu un pārsegumu atjaunošana, siju un griestu dēļu apstrāde ar antiseptiķi, antipirēnu un laku.

Tāpat deputāti nolēma piešķirt līdzfinansējumu diviem projektiem, kas paredzēti Aizkalnes pagasta baznīcām. Tika atbalstīts pieteikums līdzfinansējuma piešķiršanai sabiedriski nozīmīgajam biedrības “Latgales pareizticīgo biedrība” projektam “Kultūrvēsturiskā pieminekļa Aizkalnes pareizticīgo baznīcas telpu atjaunošana un labiekārtošana”. Projekta apstiprināšanas gadījumā paredzēts piešķirt līdzfinansējumu 917 eiro, kas ir 10% no kopējās projekta summas. Projekta mērķis ir vienīgās pareizticīgo baznīcas Preiļu novadā atjaunošana un labiekārtošana vietējo iedzīvotāju vajadzībām un tūrisma veicināšanai. Tiek plānots atjaunot un restaurēt baznīcas lūgšanu zāles priekštelpas, kā arī izveidot telpu apkures sistēmu ar gaisa siltuma sūkņiem.

Deputāti nolēma atbalstīt arī Jasmuižas svēta krusta Romas katoļu draudzes prāvesta Onufrija Pujāta pieteikumu līdzfinansējuma piešķiršanai sabiedriski nozīmīgajam  Jasmuižas svēta krusta Romas katoļu draudzes projektam “Jasmuižas svēta krusta Romas katoļu Baznīcas žoga atjaunošana un teritorijas labiekārtošana” 2000 eiro apmērā, kas ir 10% no kopējās projekta summas. Projekta apstiprināšanas gadījumā paredzēts atjaunot un saglabāt avārijas stāvoklī esošo 200 gadus seno vēsturisko akmens mūra žogu, kas veidots no īpaša laukakmens krāvuma. Tāpat tiek plānota pandusa izveidošana pie galvenās ieejas dievnamā, lai nodrošinātu pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Rezultātā tiks atjaunots unikāls kultūrvēsturisks piemineklis – Jasmuižas katoļu baznīcas žogs – un nodrošināta apkārtējās vides pieejamība personām ar īpašām vajadzībām. 

Lēmumi pieņemti, pamatojoties uz likuma „Par pašvaldībām” 21. panta pirmās daļas 2. punktu un likumu „Par pašvaldības budžetiem”, saskaņā ar Preiļu novada domes Nolikumu “Par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu sabiedriski nozīmīgiem projektiem”. Līdzekļus paredzēts piešķirt no novada domes budžeta sadaļas “Pārējā ekonomiskā darbība”.

 

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.