Preiļos svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītos Baltā galdauta svētkus

01.05.2016.

Saulainā svētdienas novakarē, 1. maijā Preiļu Kultūras namā pulcējās Preiļu novada iedzīvotāji un arī pilsētas viesi, lai kopīgi svinētu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītos Baltā galdauta svētkus. Baltā galdauta svētki dažādas Latvijas vietās notiek ar mērķi iedibināt un stiprināt tradīciju par godu 4. maijam cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. 

Pasākumu vadīja un klātesošos pie galdiem aicināja Preiļu Kultūras centra vadītājs Guntis Skrimblis. Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja vadītāja Tekla Bekeša un Preiļu 1. pamatskolas direktore Nora Šņepste ar atmiņu lasījumiem ļāva klātesošajiem gremdēties atmiņās par 1990. gada 4. maiju un tās dienas svarīgo balsojumu. 

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, sveicot klātesošos svētkos, atgādināja par to emocionālo pacēlumu un kopības sajūtu, kāda bija toreiz, kad atguvām Latvijas neatkarību, un aicināja būt radošiem un uzņēmīgiem, stipriem savā pārliecībā un uzticībā Latvijai, kā arī lepniem par savu brīvību, vienlaikus apzinoties, ka nevar apstāties pie sasniegtā. Maruta Plivda arī norādīja, ka vēl pavisam nedaudz, tikai divi gadi palikuši līdz Latvijas simtgadei, kas nebūtu iespējama bez 1920. gada 1. maija un bez 1990. gada 4. maija.

Svētkus īpašus padarīja skanīgais un patriotiskais Nacionālo Bruņoto spēku orķestra koncerts /diriģenti Dainis Vuškāns, Andris Griezāns/, kam piebiedrojās arī Valsts robežsardzes koledžas koris /diriģente Kristīne Zeltiņa/.

Trešdien, 4. maijā, plkst. 10.00 iedzīvotāji aicināti piedalīties Valsts svētkiem veltītā dievkalpojumā Preiļu Romas katoļu baznīcā, bet plkst. 11.30 notiks rožu stādīšana pilsētas centrā pie Preiļu pilsētas zīmes.

 

Foto: Mārīte Putroma, Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljons.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.