Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā tiks atklāta unikāla Borhu dzimtai veltīta izstāde

18.05.2016.

2016. gada 18. maijā plkst. 15.00 Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē Raiņa bulvārī 28, 1. stāvā notiks izstādes “Borhu dzimtas atspulgi” atklāšana.

Preiļu novada vēsture 500 gadus bija saistīta ar seno muižnieku Borhu dzimtu, kuras atstātais kultūras mantojums parkā interesē gan pilsētas iedzīvotājus, gan viesus. Līdz šim muzeja apmeklētajiem nav bijusi iespēja redzēt kā izskatījās slavenie muižas īpašnieki un uzzināt vairāk par viņu likteņiem.

Divi gadsimti – četras Borhu paaudzes, kuras atspoguļotas Latvijā pirmo reizi eksponētās šīs dzimtas pārstāvju portretu reprodukcijās un fotogrāfijās, izstādes apmeklētājiem atklās 18. – 19. gs. mākslas pasaules redzējumu, Latgales poļu muižnieku kultūras vērtības un jaunus faktus par grāfu Borhu dzimtas vēsturi. Izstādē varēs aplūkot arī unikālo Maltas Ordeņa komandora tērpa fragmentu, kurš piederējis grāfam Jozefam Henriham Borham.

Izstāde veidota sadarbojoties ar vairākiem Polijas vēstures un mākslas muzejiem, Lietuvas Nacionālo bibliotēku, Ukrainas Nacionālo Zinātnisko bibliotēku Ļvovā un Borhu dzimtas pētnieku Igoru Kolosovu.

Pasākuma laikā apmeklētājiem tiks prezentēta jaunā Preiļu parka tūrisma maršruta audiogida mobilā aplikācijas, kas ir sagatavota angļu valodā un būs pieejama visiem Preiļu pilsētas viesiem, kas vēlēsies izbaudīt pastaigu pilsētas parkā un uzzināt vairāk par tā vēsturi un noslēpumiem.

Vadims Maksimovs,
Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciālists 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.