Preiļu novada Pašvaldības policija no Pelēču ezera izvelk maluzvejnieku tīklu

21.04.2016.

Foto: Preiļu novada Pašvaldības policija

21. aprīlī Preiļu novada Pašvaldības policijas amatpersonas, veicot kārtējo reidu Pelēču ezerā, izvilka maluzvejnieku tīklu ar 25 beigtām zivīm, tai skaitā – 14 līdakām. Kā pastāstīja Preiļu novada pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Romanovskis, spriežot pēc tā, ka vairums zivju bija jau sabojājušās, tīkls ezerā bija atradies ilgāku laiku. Inspektoriem izdevās glābt tikai vienu zivi, kura tīklā vēl bija dzīva, un ielaist to atpakaļ ezerā.

Pelēču ezers ir publiski pieejams un to aktīvi izmanto makšķernieki, tiek rīkoti makšķerēšanas čempionāti gan vasaras, gan ziemas sezonā. Ar Zivju fonda atbalstu pašvaldība Pelēču ezerā pēdējos trīs gadus ir aktīvi papildinājusi zivju resursus, ielaižot līdaku un zandartu mazuļus, un no tā vistiešākie ieguvēji ir mūsu novada iedzīvotāji. Savukārt maluzvejnieku darbība samazina vērtīgo zivju resursus un nodara būtisku kaitējumu videi.

Pašvaldības policija atgādina, ka par maluzvejniecību Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēti bargi sodi, kā arī aicina iedzīvotājus būt aktīviem un par aizdomīgiem gadījumiem un iespējamu maluzvejniecību nekavējoties ziņot jebkurā diennakts laikā. Ziņotāju vārdi un uzvārdi netiks izpausti. Preiļu novada Pašvaldības policijas kontakttālrunis – 65307330.

Makšķerēšanai ezeros tiek izsniegtas licences. Preiļu novada dome 2014. gada nogalē ir apstiprinājusi saistošos noteikumus, kuri nosaka licencētās makšķerēšanas kārtību Pelēču ezerā. Ar noteikumiem var iepazīties Preiļu novada mājas lapā www.preili.lv sadaļā “Saistošie noteikumi”.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.