Vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursa SUNS UN KAĶE rezultāti

29.04.2016.

Raiņa muzejs „Jasmuiža” šogad rīkoja vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursu SUNS UN KAĶE. Konkursa uzdevums bija izveidot vizuāli plastiskās mākslas darbu brīvi izvēlētam Raiņa lugas „Suns un kaķe” vai „Mušu ķēniņš” tēlam.

Konkursā varēja piedalīties bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem un tam tika iesūtīti 74 darbi no visas Latvijas. Konkursā piedalījās bērni no Špoģu Mūzikas un mākslas skolas, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” Bērnu mākslas skolas, Liepājas klubiņa „Pa – Pusei”, Maltas vidusskolas, Ogres sākumskolas, Preiļu novada bērnu un jauniešu centra, Līvānu bērnu un jauniešu centra, Ogres 1. vidusskolas, Sauleskalna sākumskolas, Krāslavas bērnu un jauniešu centra, Aizkraukles mākslas skolas, Rīgas 45. vidusskolas, Bērnu un jauniešu centra “Altona” (Rīga), Bērnu un jauniešu centra „Junda” (Jelgava).

Konkursam iesūtītie darbi darināti no dažādiem materiāliem: māla, stikla, papīra, kartona, koka, auduma, plastikas. Lielākā daļa darbu bija veltīti lugai „Suns un kaķe”.

Darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija vizuālās mākslas skolotāja Marianna Abricka, keramiķis Raivo Andersons, Aizkalnes Tautas nama vadītāja Māra Rožinska, Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece Solvita Brūvere.

Žūrija piešķīra pirmās trīs vietas divās vecuma grupās, kā arī 3 Atzinības rakstus un 2 specbalvas.

Konkursa godalgotie darbi tiks eksponēti izstādē „Suns un kaķe”, kura no 29. aprīļa līdz 31. oktobrim būs skatāma Raiņa muzejā “Jasmuiža”.

Godalgotie konkursa darbi

Vecuma grupā no 7 līdz 9 gadiem

1. vieta: Gvido Ivo Markots, 8 gadi, Līvānu Bērnu un jauniešu centrs, pedagoģe Līga Bernāne, darbs „Mušu ķēniņš un viņa draugi”;

2. vieta:

 • Tomass Pujāts, 7 gadi, Līvānu Bērnu un jauniešu centrs, pedagoģe Eleonora Pastare, darbs „Dunduriņš ar mušu kroni”;
 • Vladislavs Grebežs, 9 gadi, Špoģu Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Valdis Grebežs, darbs „Murziks izbrīnā”;

3. vieta: Katrīna Haritonova, 8 gadi, Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs, pedagogs Raivo Andersons, darbs „Suns un kaķe”.

Atzinība: Janīna Romanovska, 9 gadi, Līvānu Bērnu un jauniešu centrs, pedagoģe Līga Bernāne, darbs „Jaunā sunene”.

Vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem:

1. vieta: Aizkraukles mākslas skolas 4. un 5. klases audzēkņu kolektīvs: Alise Arpa, Paula Brovacka, Madlēna Keiša, Enia Malofejeva, Gundega Sergeviča, Aleksandra Strazdiņa, Linda Vanaga, Amanda Zvilna, Merilina Gaile, Paula Antonija Jefremenko, Viktorija Kameņeckiha, Paula Kokina, Svetlana Mališeva, Beatrise Izabella Menuhova, Vladislavs Savka, Daniels Dāvis Keļmanis, Viktorija Laimiņa, Luīze Špundzāne, Treisija Tifānija Tukre, Sindija Varakāja, Ilva Šmite, Krišjānis Žurevskis, pedagoģe Ingūna Skuja; Lugas „Suns un kaķe” spēļu maskas;

2. vieta:

 • Zane Rizga, 11 gadi, Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs, pedagoģe Vija Kokoriete, darbs „Suns un kaķe”;
 • Samanta Prikšāne, 10 gadi, Krāslavas bērnu un jauniešu centrs, pedagoģe Aina Guba, darbs „Vecā zaķe”;

3. vieta: Jūlija Laskina, 11 gadi, Špoģu Mūzikas un mākslas skola, pedagogs Valdis Grebežs, darbs „Laimes meklētājs”.

  Atzinības:

  • Laura Mežiņa, 11 gadi, Sauleskalna sākumskola, pedagoģe Solvita Mežiņa, darbs „Suņa un kaķa sapņu lidojums”;
  • Darja Černova, 10 gadi, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” Bērnu mākslas skola, pedagoģe Vera Semjonova, darbs „Mušu ķēniņa svīta”.

  Žūrijas specbalvaAdrians Novotočinovs, 9 gadi, klubiņš „Pa – Pusei” (Liepāja), pedagoģe Oksana Vilkova, darbs „Muižas pagastā”.

  Raiņa muzeja „Jasmuiža” specbalva: Maltas vidusskolas audzēknēm (8 gadi, pedagoģe Rita Siņavska):

  • Aleksandrai Šibanovai par darbu Kaķe Tamāra”,
  • Elīnai Joninai par darbu „Jaunais runcis”,
  • Anastasijai Malecai par darbu „Kaķa māte”
  • Mārai Kancānei par darbu „Lūplaiziņa”

  Paldies visiem, kuri piedalījās konkursā!

  Apsveicam visus konkursa laureātus!

  Aicinām visus konkursa dalībniekus ar skolotājiem, vecākiem vai vecvecākiem, draugiem uz konkursa noslēguma apbalvošanas pasākumu un izstādes „Suns un kaķe” atklāšanu 29. aprīlī plkst. 11.45 Raiņa muzejā „Jasmuiža” un plkst. 13.00 uz Valmieras drāmas teātra izrādi „Bērns vārdā Rainis” Aizkalnes Tautas namā!

  Paldies konkursa balvu sponsoriem: keramiķiem Edvīnam Vincevičam, Raivo Andersonam, Aivaram un Vēsmai Ušpeļiem, SIA „SALANG-P” un Gunāram Svilānam!

  Solvita Brūvere,
  Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece

  Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.