Preiļos atzīmēja Pasaules veselību dienu

07.04.2016.

Preiļu novada dome sadarbībā ar SIA “Preiļu slimnīcu” un jauniešu centru “Četri” 7. aprīlī atzīmēja Pasaules veselības dienu, ko rīkoja projekta “Pavasara veselības festivāls Preiļos” ietvaros ar Coca – Cola un Latvijas olimpiskās komitejas atbalstu.

Jauniešu centrs “Četri” organizēja flešmobu jeb zibakciju, kurā piedalījās 16 bērni un jaunieši. Flešmoba dalībnieki ar prieku iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs, kustību spēlēs un vingrojumos. Pasākumu vadīja jauniete Evita Zeiliņa, kura organizēja dalībniekiem dažādas jautras un atraktīvas kustību spēles – “Mēness”, “Sarkana un zila bumbiņa”, “Mammu, vai drīkstu?”, “Kas man uz muguras?” un azartisko spēli “Dzīvnieku spēle – kurš tu esi?”. Mazākie flešmoba dalībnieki ar lielu prieku ar krāsainiem krītiņiem zīmēja uz asfalta dažādus sporta veidus un multfilmu varoņus, savukārt jaunākie dalībnieki ar aizrautību lēkāja “Klasītes”. Flešmoba paredzētās 30 minūtes ievilkās līdz 2 stundām. Bērni un jaunieši aktīvi, pozitīvi, sportiski un jautras mūzikas pavadībā aizvadīja divas veselīgas stundas.

Vietējie Preiļu novada iedzīvotāji plaši izmantoja iespēju bez maksas noteikt cukura līmeni asinīs un izmērīt asinsspiedienu. Lai veiktu šīs procedūras, dažiem nācās gaidīt rindā pat 5 minūtes.

SIA “Preiļu slimnīcas” galvenā ārste Viktorija Šmukste pasākuma dalībniekiem sniedza informāciju par veselības aprūpes pakalpojumiem, uzsverot, ka cilvēkiem būtiski ir saprast, par ko veselības aprūpē ir jāmaksā un kas ir pieejams bez maksas. Veselības aprūpē primārā persona ir ģimenes ārsts, ar ģimenes ārstu ir jābūt abpusējai sadarbībai. Pacientiem galvenā ārste ieteica nopietni sagatavoties vizītei pie sava ģimenes ārsta, uzrakstīt uz lapas jautājumus, kas tajā brīdī viņus interesē. Viktorija Šmukste uzsvēra, ka ikdienā mums vajadzētu vairāk ļauties pozitīvām emocijām – priekam, interesei un izbrīnam.

Psiholoģe Natālija Rivža sniedza interesantu lekciju par garīgo veselību: izdegšanas sindromu un tā profilaksi. Psiholoģe uzsvēra, ka ikvienam ir jāmāk sabalansēt darbu, ģimeni un brīvo laiku. Natālija Rivža nopietni pievērsās jautājumam – kā neizdegt darbā, un norādīja, ka būtiskais ir darīt to, kas patīk, un cilvēkam ir nepieciešams savs brīvais laiks, ko veltīt hobijiem. Pieci svarīgākie pamatnosacījumi laimīgai dzīvei: darbs, atpūta, draudzība, mīlestība, personības neatkarība.

Pasākuma noslēgumā sporta treneris, sporta zinātņu maģistrs Elmārs Priede vadīja sporta nodarbību, demonstrējot praktiskos vingrojumus ikdienā un skaidroja šo fizisko aktivitāšu nepieciešamību, lai nodrošinātu labu veselību. Patiess prieks, ka ļoti daudzi vietējie iedzīvotāji apmeklēja sporta nodarbību. Kopumā pasākumā piedalījās 46 vietējie iedzīvotāji.

Pateicamies SIA “Preiļu slimnīca” par sniegto iespēju noteikt cukura līmeni asinīs un izmērīt asinsspiedienu, Preiļu datu savākšanas un apstrādes centram pateicamies par telpu nodrošināšanu, pateicamies Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiālei par veselīgi garšīgajām uzkodām, sirsnīgi pateicamies lektoriem, flešmoba vadītājai, sporta trenerim par sniegto ieguldījumu pasākumā “Pasaules veselības diena”.  

Inese Matisāne,
projektu koordinatore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.