Ukrainas delegācija apmeklēs Preiļu novadu un iepazīsies ar pašvaldības darbu

12.04.2016.

Šī gada 12. aprīlī Ukrainas pilsētas Ņižinas delegācija apmeklēs Preiļu novadu. Vizītes laikā tiek plānots noslēgt nodomu protokolu par sadarbību starp Preiļu novada domi un Ņižinas pilsētas pašvaldību par savstarpējo sadarbību.

Dienas pirmajā pusē Ukrainas pārstāvji iepazīsies ar Preiļu novada pašvaldības darbu, tiksies ar pašvaldības deputātiem. Viesi apmeklēs vienu no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem valstī un lielāko siera eksportētāju Latvijā – akciju sabiedrību “Preiļu siers”, iepazīsies ar SIA “Preiļu saimnieks” darbību komunālo pakalpojumu nodrošināšanā novadā.

Dienas otrajā pusē delegācija apmeklēs Preiļu novada Pelēču pagasta pārvaldi, lai iepazītos, kā tiek veikta pašvaldības funkciju nodrošināšana lauku teritorijās. Viesi gūs ieskatu pašvaldības izglītības iestāžu darbā, apmeklējot Preiļu 1. pamatskolu un Preiļu Valsts ģimnāziju.

Vizītē piedalīsies Latvijas Republikas 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji. Ukrainas delegācijas vizītes mērķis ir gūt pieredzi administratīvi teritoriālās reformas īstenošanā.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 12.04.2016.