Preiļu novada skolēnu sasniegumi Skatuves runas un literāro uzvedumu konkursā Latgales novadā

30.03.2016.

Preiļu novada Skatuves runas un literāro uzvedumu konkursa laureāti 30.martā Jēkabpilī, Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā piedalījās Valsts Izglītības satura centra rīkotajā konkursa 2.kārtā Latgales novadā. Skatuves runas konkursā 78 dalībnieku konkurencē visaugstāko punktu skaitu (48,2 no 50 punktiem – kopvērtējumā 1.vieta) un 1.pakāpes diplomu ieguva Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.kursa audzēknis Eduards Lipinīks (skolotāja Ingūna Patmalniece), 1.pakāpes diplomu ieguva arī Priekuļu pamatskolas 2.klases skolniece Kristiāna Ragauša (47,7 punkti – kopvērtējumā 2.vieta) (skolotāja Līga Jermoloviča), un trešais labākais rezultāts ar 47 punktiem ir Elizabetei Stalidzānei (12.klase) no Preiļu novada Bērnu un jauniešu centra teātra grupas „Kājām gaisā” (skolotāja Vilhelmīne Jakimova). Ļoti labus rezultātus un 1.pakāpes diplomus ieguva arī Preiļu 1.pamatskolas 5.klases skolniece Rūta Logina (skolotāja Irēna Barone) un Priekuļu pamatskolas 7.klases skolniece Solvita Ragauša (skolotāja Diāna Bravacka) – abām vienāds punktu skaits – 45,7. Labus rezultātus un 2.pakāpes diplomus ieguva Preiļu 1.pamatskolas skolēni –  Ričards Jakovļevs (44,8 punkti, 3.klase, skolotāja Inita Pokšāne) un Evelīna Gribuste (44,7 punkti, 5.klase, skolotāja Žanete Beča), un Preiļu 2.vidusskolas 2.klases skolniece Darja Darina Šalkovska (43 punkti, skolotājas – Žanna Ļebedeviča un Nadežda Masenkova).

Savukārt literāro uzvedumu konkursā 7 teātra grupu konkurencē 2.labāko vērtējumu (37.5 no 40 punktiem)  un  1.pakāpes diplomu ieguva Preiļu novada bērnu un jauniešu centra teātra grupa „Kājām gaisā” ar literāro uzvedumu „Skaļā klase” (autore Ieva Samauska), uzveduma režisore – skolotāja Vilhelmīne Jakimova.

Konkursu vērtēja režisore un pedagoģe Dace Liepeniece, Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka  un Nacionālā teātra aktieris Zigurds Neimanis.

Skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkursu organizē ar mērķi izkopt bērnos un jauniešos nacionālo identitāti, veicināt viņu emocionālo un radošo pašizpausmi, izmantojot vārda mākslas spēku, kā arī pilnveidot skatuves runas kultūru un aktiermeistarību. Skatuves runas konkursa noslēguma pasākums notiks Rīgā maija mēnesī, uz kuru tiks aicināti šī konkursa vislabākie dalībnieki.

Anita Kolosova
Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktores vietniece
t.65381395
07.04.2016.

 

Pēdējās izmaiņas: 30.03.2016.