Lauksaimniekiem jāpiesaka plēvju izvešana. Jābūt noslēgtam līgumam par cieto sadzīves atkritumu izvešanu.

05.04.2016.

SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece aicina Preiļu novada lauksaimniekus pieteikt lauksaimniecības ruļļu plēvju izvešanu. Tā ir iespēja no plēvēm atbrīvoties videi draudzīgā veidā, jo galvenais ir neizgāzt tās mežos un nededzināt.

Otrreizējai pārstrādei var nodot skābbarības sagatavošanai izmantotās ruļļu vai bedru plēves ar atšķirotiem sietiem un šņorēm, tām jābūt vizuāli tīrām bez skābbarības, salmu, kūdras, mēslu u. c. piejaukumiem. Pārstrādei nederēs arī plēves, kas izmirkušas dubļos, sajauktas ar minerālmēsliem vai ko citu — šādas plēves tiek ierindotas parasto sadzīves atkritumu grupā, tādēļ to izvešana ir maksas pakalpojums.

Atgādinām, ka plēves un citus otrreizējai pārstrādei derīgus sadzīves atkritumus ikviens var atvest uz Atkritumu šķirošanas laukumu Rīgas ielā 4, Preiļos, kur par to nodošanu nav papildus jāmaksā, un mūsu darbinieki palīdzēs izkraut.

Plēvju izvešanu var pieteikt pa tālr. 29420721.

 

Jābūt noslēgtam līgumam par cieto sadzīves atkritumu izvešanu

 

Atgādinām, ka ikvienai Preiļu novada mājsaimniecībai, lauku viensētai un juridiskai personai, ja tā vēl nav, jābūt noslēgtam līgumam ar SIA „Preiļu saimnieks” par cieto sadzīves atkritumu izvešanu.

Atkritumi, kas izmesti neatļautās vietās vai aprakti zemē, negatīvi ietekmē mūsu dzīves kvalitāti, jo rada pazemes un virszemes ūdens piesārņojumu un veicina augsnes un ainavas degradāciju. Arī lauku iedzīvotājiem ir tiesības dzīvot nepiesārņotā un atbilstoši mūsdienu normām sakārtotā vidē!

Jāuzsver, ka sadzīves atkritumu konteineri pie daudzdzīvokļu mājām paredzēti tikai un vienīgi daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, kuri par maksā par to izvešanu, bet nekādā gadījumā lauku vai privātmāju iedzīvotājiem, kuriem jābūt noslēgtam savam līgumam par atkritumu izvešanu.

Fiziskās personas individuālo līgumu var noslēgt, griežoties pie SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājas Vinetas Igolnieces, Preiļos, Rīgas ielā 4, tel. 29420721. Ar juridiskām personām līgumus slēdz SIA „Preiļu saimnieks” juriste Līga Bruzgule, Preiļos, Liepu ielā 2, tel. 26595354.

 

Pēdējās izmaiņas: 05.04.2016.