„Cīruļputenis-2016” – skrējēji atnes sauli un siltu laiku!

02.04.2016.

Skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis-2016” tiek īstenots projekta „Pavasara Veselības festivāls Preiļos” ietvaros, ko atbalsta Coca-Cola un Latvijas Olimpiskā komiteja.

Tuvojoties 2.aprīlim – „Cīruļputeņa-2016” skrējienam –nedēļas garumā nekas neliecināja, ka laika apstākļi varētu mainīties, un pat pats 2. aprīļa rīts atnāca apmācies un dzestrs. Visu izmainīja daudzo skrietgribētāju pozitīvisms un sliktā laika ignorēšana – uzspīdēja saulīte! Lai arī skrējējiem mēģināja iespītēt pamatīgs pūtiens un daža niknāka vēja brāzma – tas jau tāds nieks vien bija. Nelielu „kreņķi” sagādājusī datuma pārcelšana, kas notika ne pēc mūsu labas gribas, jācer, ka nemainīja plānus dalībai jau agrāk ieplānotajā pasākumā.

Jāteic, ka dalībnieku pārstāvēto reģionu ģeogrāfija bija gana plaša. Neminēšu visus šeit tuvākos apkārtējos novadus, kuru skrējēji tradicionāli piedalās mūsu „Cīruļputenī” , bet netrūka arī ciemiņu no Kārsavas, Gulbenes, Drabešu, Ogres, kā arī no Rīgas SS Arkādija – par tradicionāli šeit startējušajiem rēzekniešiem un daugavpiliešiem nemaz i neminēšu.

Jubilejas 10. skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām varēja sākties pēc neizsīkstošā mūsu atbalstītāja a/s „Preiļu siers” valdes priekšsēdētāja Jāzepa Šņepsta uzrunas un starta šāviena. Uz starta Meistaru klasē izgāja un atbilstoši savam vecumam un dzimumam distanci beidza nedaudz vairāk nekā 300 dalībnieku. Tautas klases distance pulcēja ap 200 izkustēt gribošu censoņu. Šeit neminēšu nevienu uzvārdu, ko var atrast rezultātu ailēs, taču pieminēt gribu tos, kurus rezultātos neatspoguļo. Meistaru klases jaunākais dalībnieks bija 2010. gadā dzimušais Arnis Pokšāns, kuram dažu dienu „handikaps” pār savu sekotāju, bet vecākais – 1933. gadā dzimušais Romāns Saušs no Vaboles – abi labi redzami fotogalerijā. Atraktīvāko un saliedētāko kolektīvu tituli Preiļu slimnīcas un Preiļu 2.vidusskolas kolektīviem. Uzlecošie novada jaunie „stariņi” – Rainers Trubačs un Līga Klibā.

Jau desmit gadus skrējiens notiek nemainīgā sacensību formātā un jau desmit gadus ar mums kopā ir mūsu galvenie atbalstītāji a/s „Preiļu siers” un SEB banka. Vissirsnīgākos pateicības vārdus es saku vadītājiem, kas stāv aiz šiem kolektīviem – tāpat, iztiekot bez uzvārdiem, milzīgs paldies SIA “Arka” un SIA “Dija –P” un pēdējos divos gados viņu pulkam piepulcējās SIA “Zolva”, tikšanos ar kuru uzreiz izbaudīja katrs finišējušais.

Par dalībnieku drošību, labsajūtu un labo garastāvokli saku paldies Pašvaldības un Valsts policijai, SIA “Saimnieks” un Jānim Ziediņam. Pa šiem gadiem augusi arī mūsu – tiesnešu kapacitāte, ikkatram atrodoties savā vietā svarīga ir katra nianse. Paldies arī brīvprātīgajiem, kuri darbojās kopā ar mums vienā ritmā.

Desmitais – jubilejas skrējiens nu jau ir vēsture. Vai tiksimies nākošgad? Rādīs laiks, kā arī daudzie subjektīvie un objektīvie apstākļi. Ar sacensību rezultātiem var iepazīties šeit.

Sevi pamēģiniet atrast Ievas Babres jaukajā fotoreportāžā:

Tautas klase

Sieviešu meistarklase

Vīriešu meistarklase

Apbalvošana

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators, sacensību galvenais tiesnesis


Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.