Preiļu jaunajiem galda tenisistiem medaļu birums Latvijas meistarsacīkstēs

12.03.2016.

No 12. līdz 13. martam Jēkabpils sporta namā norisinājās Latvijas 2016. gada meistarsacīkstes galda tenisā B grupā – piecpadsmitgadīgajiem un jaunākiem zēniem un meitenēm. Visvairāk godalgu – astoņas medaļas – izcīnīja Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas (BJSS) audzēkņi. Septiņas medaļas tika Rīgas 3. BJSS pūrā, bet kopumā godalgotās vietas ieguva septiņu sporta skolu audzēkņi.

Preiļu jauno sportistu treneris Anatolijs Isajevs priecīgs par galda tenisistu sniegumu un pastāstīja, ka meiteņu vienspēlēs sudraba godalgu saņēma Diāna Afanasjeva, uzvaras prieku ļoti sīvā cīņā šoreiz atļaujot baudīt Sabinai Musajevai (Rīgas 3. BJSS).

Meiteņu pāru spēlēs uzvarēja un 1. vietas laurus plūca preiliete Diāna Afanasjeva kopā ar Terēzi Tabea Druviņu (Iecavas novada SS Dartija), atstājot aiz sevis rīdzinieces Sabinu Musajevu un Samantu Mauriņu. 3. vietu ieguva preilēnietes Valērija Mihailova un Darina Piskunova, kā arī Iecavas novada pārstāves Rēzija Meļķe un Līva Bogdanoviča.

Zēnu konkurencē nepārspēts palika un par šī gada Latvijas čempionu kļuva Valērijs Farbtuhs (GTK Namejs). Izrādot sīvu pretestību, vicečempiona titulu ieguva Deniss Vasiļjevs (Rebirs sports). Zēnu dubultspēlēs preilietis Romāns Streļčuks kopā ar Leonīdu Farbtuhu, kā arī Deniss Vasiļjevs kopā ar Aleksandru Pahomovu ierindojās 3. vietā. Pirmie – Markuss Sīlis (Kuldīgas BJSS) un Valērijs Farbtuhs.

Jauktajās dubultspēlēs nepārspēti izrādījās Diāna Afanasjeva kopā ar Valēriju Farbtuhu, pelnīti iegūstot zelta medaļas. Arī viena no trešās vietas godalgām atceļoja uz Preiļiem – to ieguva Darina Piskunova kopā ar Denisu Vasiļjevu, kā arī jēkabpilieši Markuss Sīlis un Jūlija Zarkeviča. Otrie labākie – Daniels Kogans un Sabina Musajeva,

Sacensību galvenais tiesnesis Māris Jaudzems informē, ka šī gada meistarsacīkšu līmenis bija visai augsts, apliecinot treneru un spēlētāju milzīgo ieguldījumu ikdienas treniņos. Kopā sacensībās piedalījās 34 zēni un 19 meitenes, kuri pārstāvēja 20 Latvijas sporta skolas un klubus, sacenšoties vienspēlēs un dubultspēlēs – zēnu, meiteņu un jauktajās.

Anatolijs Isajevs atzina, ka Diāna Afanasjeva šobrīd starp Preiļu galda tenisistiem ir vadošā, meitenei ir labi rezultāti vairākos atbildīgos čempionātos, un no viņas mācās visi jaunākie sportisti. Šobrīd Diāna Afanasjeva gatavojas Eiropas čempionātam galda tenisā, kas notiks jūlija mēnesī Zagrebā (Horvātija).

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.