Preiļu 1. pamatskolas skolotāju metodiskā diena Rīgā

15.03.2016.

Skolēnu pavasara brīvlaikā (15. martā) Preiļu 1. pamatskolas pedagogi, organizējot netradicionālu metodisko dienu, devās ekskursijā uz Rīgu, lai gūto informāciju varētu lietderīgi izmantot mācību darbā.

Pirmais apskates objekts bija Latvijas Nacionālā bibliotēka. Lai iepazītos ar tās piedāvātajām iespējām, gida pavadībā skolotāji izstaigāja bibliotēku, apskatīja Rīgas pilsētas panorāmu no LNB paša augstākā punkta. LNB darbinieki novadīja izglītojošu nodarbību par bibliotēkā pieejamajiem resursiem, digitalizētajiem materiāliem, to iespējām lietot attālināti periodisko izdevumu rakstu izmantošanu, par pakalpojumiem ar pilnu tekstu piegādi e-pastā. LNB  piedāvā arī ārzemju datubāzes izmantot ārpus bibliotēkas telpām reģistrētiem lasītājiem. Apmeklētājiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība informācijas meklēšanā, vienmēr ir pieejamas gan apmācības un konsultācijas, gan uzziņu pakalpojumi. Latvijas Nacionālās bibliotēkas sniegtos pakalpojumus pilnā apmērā var lietot tikai LNB reģistrētie lietotāji, kuriem ir izsniegta LNB lasītāja karte, tāpēc pedagogi, kuri vēlējās, varēja piereģistrēties kā pilntiesīgi bibliotēkas lasītāji.

Iepazinušies ar iespaidīgo elektronisko resursu krājumu, skolotāji devās uz Mākslas muzeja “Rīgas birža” ēku, kurā bija skatāma aborigēnu un papuasu mākslas izstāde no Lietuvas Mākslas muzeja krājuma. Izstāde piedāvāja iepazīties ar Austrālijas un Jaungvinejas pamatiedzīvotāju radītajiem artefaktiem: gleznām, dievu figūriņām, sakrāliem objektiem, kuri saistās ar šo tautu garīgajām tradīcijām un tikuši izmantoti dažādos rituālos. Gide izstāstīja par tūkstošiem gadu seniem simboliem, kuri saglabājušies uz klintīm, eikaliptu mizām. Interesanti bija rast priekšstatus par Austrālijas pamatiedzīvotājiem, par viņu senču dzīves likumiem – dzīvot harmonijā ar apkārtējo vidi un sevi

Viens apskates objekts bija Rīgas Centrāltirgus. Apmeklējot tirgu, mēs to redzam tikai no ārpuses kā pircēji. Ko gan vēl var ieraudzīt? Pārsteidzoši daudz. Ekskursijas laikā gide izstāstīja, ka 20. gs. 30. gados sākās tirgus pārkārtošana un tas kļuva par lielāko un modernāko tirgus paviljonu Eiropā. Skolotāji ar interesi izstaigāja Centrāltirgus pagrabus, kas savienoti ar tuneļiem – izejošiem arī uz kanālmalu. Noslēgumā tika piedāvāta Latvijas produktu degustācija.

Prieks, ka pedagogiem bija iespēja gūt jaunu informāciju, iespaidus, ko varēs izmatot savā darbībā. Lai kolēģiem veiksmīgs pavasara cēliens, spēks un izturība, sagaidot vasaru!

Skolotāja Anna Dzidra Bernāne

Pēdējās izmaiņas: 15.03.2016.