31. martā rīko diskusiju “Latvijas – Krievijas ekonomiskā sadarbība vakar, šodien, rītdien?”

31.03.2016.

Laikraksts Dienas bizness sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerunozaru līderiem š.g. 31. martā plkst. 13.00 – 17.00 viesnīcā Radisson BLU Daugava, Rīgā, rīko diskusiju «Latvijas – Krievijas ekonomiskā sadarbība vakar, šodien, rītdien?» 

Sadarbība ar Krieviju Latvijai nozīmē desmitiem tūkstošu darba vietu un būtisku ieguldījumu Latvijas ekonomikā. Tas skar gandrīz visas nozares  – pārtiku, pārvadājumus, banku sektoru, būvniecību, tūrismu un viesnīcu biznesu, mašīnbūvi, enerģētiku.

Politiskā un ekonomiskā situācija uzņēmējiem sadarbībā ar Krieviju ar katru dienu kļūst arvien saspringtāka. Noteiktās ES un Krievijas savstarpējās sankcijas ir radījušas negatīvu ekonomisko ietekmi uz Latviju. Vēl jo vairāk – Krievijas sankcijas skar arī Latvijas eksportu uz ES, jo tās dalībvalstīs krītas pirktspēja un veidojas savu preču pārprodukcija.

Cik ļoti Latvijas ekonomikai šīs izmaiņas ir «atspēlējušās», vai līdzšinējais atbalsts ir bijis pietiekams, kā izdevies pārorientēties un kā atgriezties uz jēdzīgu, pragmatisku attiecību ceļa ar Krieviju?

Secinājumus ir izdarījuši gan tie, kurus skārušas starptautiskās ekonomiskās sankcijas un kuriem nācies pieņemt smagus lēmumus, gan arī tie, kurus tās neskar, taču liek savlaicīgi pārdomāt tālāko darbību.

Rīga, 2016. gada 31. marts, Radisson Blu Daugava, Rīga, Kuģu iela 24

Diskusijas moderators: Laikraksta Dienas Bizness žurnālists Māris Ķirsons

Reģistrējoties ieeja bezmaksas

Kontaktpersona:
Vita Adamaite
Mob: 29868972
e-pasts: vita.adamaite@db.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 31.03.2016.