19. martā – Zemes stunda

19.03.2016.

Šī gada 19.martā laikā no plkst. 20:30 – 21:30 visā pasaulē Zemes stunda tiks svinēta jau desmito reizi un, kā katru gadu, iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi ir aicināti Zemes stundas svētkus sagaidīt, izslēdzot apgaismes objektus, tā simboliski demonstrējot labo gribu videi draudzīgu paradumu veicināšanā un apliecinot izpratni par klimata pārmaiņām.

Atbalstot Zemes stundas aktivitātes, 19. martā no plkst. 20:30 līdz plkst. 21:30 tiks izslēgts apgaismojums pie Preiļu Romas katoļu baznīcas. Aicinām arī iestādes, uzņēmumus un iedzīvotājus uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu pie Jums piederošajām ēkām vai objektiem.

Šogad Zemes stundas sauklis ir Iededzies pārmaiņām. Akcijas mērķis ir ne tikai vērst sabiedrības uzmanību uz klimata pārmaiņām, bet arī domāt par ikdienas ietekmi uz klimatu individuālā, korporatīvā un valstiskā līmenī. Apzinātas vai nē, mūsu izdarītās izvēles pārtikas, mājokļa vai transporta jautājumos tiešā veidā ietekmē mūsu planētas veselību.

Informācija par Zemes stundas pasākumiem Latvijā būs atrodama Pasaules Dabas Fonda mājas lapā sadaļā – Zemes stunda. Sekot Zemes stundas jaunumiem var arī sociālajos tīklos http://www.draugiem.lv/zemesstunda un www.facebook.com/zemesstunda, kā arī Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv.

Par Zemes stundu

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējās sestdienas vakarā laikā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Zemes stunda tiek organizēta un svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika joslu plānojumam. Desmit gadu laikā, kopš notiek Zemes stunda, akcija kļuvusi par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam dota iespēja parādīt savu attieksmi un rīcību vides un dabas ilgtspējas saglabāšanai. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.