“Latvijai BŪT zaļai!” — Vecāku nedēļas noslēgums Pelēču pamatskolā

11.03.2016.

  Šodien, 11. martā, mums diena sākās ar direktores Annas Karčevskas uzrunu un rīta vingrošanu zālē. To vadīja sporta skolotājs Osvalds Šņepsts, piedalījās pirmsskolas grupa ar vecākiem un audzinātājām Daci Utināni, Gitu Kurmi un 1.-9.kl. skolēni ar vecākiem un audzinātājām. Visas klases bija gatavojušās un rādīja savus ritmiskos priekšnesumus, par to saņēma no direktores kliņģerus enerģijas atjaunošanai. Arī Vecāku padome katrai klasei bija sarūpējusi veselīgu balviņu — ābolus. Paldies viņiem par to! Kad žūrija (pirmsskolas grupas audzinātāja Dace Utināne, Pelēču KN vadītāja Maija Brice, direktores vietniece Ināra Štagere, vizuālās mākslas skolotāja Anna Vilcāne, logopēde Aiga Budriķe) saskaitīja visus plusus, izrādījās, ka sākumskolas posmā uzvarēja 2. klase un 4. klase, audzinātāja skolotāja Elvīra Spūle, bet pamatskolas grupā 5. klase, audzinātāja skolotāja Silvija Rubine.

  Šonedēļ tapa arī izstāde “Robīša otrā dzīve”, kur skolēni kopā ar skolotāju Elvīru Spūli gatavoja dažādus robotus un citus “veidojumus” no papīra, kas jau reizi izmantots: papīra dvielīšu “serdeņiem”, kastēm un kastītēm u.c. 

Šodien notika arī skolas vecāku kopsapulce, vecākiem bija iespēja uzdot jautājumus ainavu arhitektei Sandrai Ozolai par puķu un košumkrūmu stādīšanu, pavairošanu, pārziemošanu, mājas apkārtnes labiekārtošanu, lai mūsu mājas, pagasts, novads, visa Latvija kļūtu skaistāka, zaļāka. Vecāku sapulcei 9. klases zēni Rolands Kivriņš un Lauris Jasinskis kopā ar bioloģijas skolotāju Silviju Rubini bija sagatavojuši prezentāciju par atkritumu šķirošanu, par to, cik no tā labuma būtu mums pašiem, cik dabai. Vecāki ieklausījās un aizdomājās.

Šogad Vecāku nedēļas laikā skolā ieradās 46 vecāki. Rēķinot uz skolēnu skaitu, tā bija plaši apmeklēta. 

  Preiļu novada Pelēču pamatskola ir iesvētīta 1991. gada Ziemassvētkos, renovēta 2008. gadā. Skolā mācās 60 skolēni un 20 audzēkņi pirmsskolas grupā. Cenšamies sadarboties ar vecākiem. Katru gadu pirms pavasara brīvdienām ir Vecāku nedēļa, kad vecāki nāk uz stundām pie saviem bērniem, tiekas ar skolotājiem, pārrunā interesējošus jautājumus un piedalās pasākumos ne tikai Vecāku nedēļā, bet regulāri, reizēm tos arī organizē un vada. Kopā ejam pārgājienos, braucam ekskursijās, uz teātri, gatavojam tērpus gan Ziemassvētkiem, gan Ritmikas rītam, gan citiem pasākumiem.

 

Pelēču pamatskolas skolotāja Marija Zīmele

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.