“Latvijai BŪT zaļai!” – veselīga uztura diena Pelēču pamatskolā

10.03.2016.

10. martā, bija veselīgā uztura diena. Atgādinājām (virtuves vadītāja Silvija Kurme), cik veselīgs ir piens, kādu labumu dod mūsu kauliem. Skolēniem tika uzdoti arī jautājumi, viņi zināja, kas mums pienu piegādā, kur vecāki nodod pienu, ka programmu, kas ļauj dzert katru dienu krūzi piena bez  maksas (apmaksā Eiropas Savienība), sauc “Skolas piens”. Šajā programmā mēs esam no tās sākuma, jau vairāk nekā 10 gadus. Bieži pienu otrajās  brokastīs dzer arī pirmsskolas grupiņas audzēkņi, arī šodien ar biezputru un pārslām.

Virtuves vadītāja Silvija, kura stāstīja par pienu un uzdeva jautāj. skolēniem, ir mūsu Maira un Raivja Rasčevsku vecmāmiņa.

Mēs esam arī programmā “Skolas auglis” jau 5 gadus. Skolēni saņēma un no novembra līdz februārim ēda piegādātos ābolus, bumbierus un burkānus, garšoja labi. Rudeņos mēs ēdam arī sava ābeļdārza ābolus. Katru gadu mums tam ir veltīts neliels pasākums. Dažreiz klases izvēlas kādu augli un par to pastāsta, citreiz pārģērbjas un organizē rotaļas vai min mīklas par labajiem un veselīgajiem augļiem. Arī  šodien tika organizēta neliela prezentācija, ko palīdzēja sagatavot Raivja un Maira māmiņa Everita Rasčevska, bet to vadīja Armanda mamma Kristīne Karčevska, bija organizēts neliels konkurss, kura komanda vairāk atbildēs par labajām vielām un vitamīniem, kas ir ābolos, bumbieros un burkānos. Skolēni bija zinoši, cēla rokas, lai atbildētu uz jautājumiem, pateiktu mīklas atminējumu. Par to saņēma dāvaniņu – veselīgu augli. Un atkal klāt bija Gudrā Pūce un Strazds, viņi zināja arī ticējumus par augļiem un dārzeņiem. Prezentācijā piedalījās arī Amandas māmiņa Sandra Kozere un mazā māsiņa Zane.

Pelēču pamatskolas skolotāja Marija Ziemele

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.