Citadele: Lauksaimniecības tehnikas iegādei pieejams jauns finansējuma veids ar Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu

02.03.2016.

Lai lauksaimnieki pirms jaunās laukapstrādes un sējas sezonas varētu izdevīgi iegādāties nepieciešamo tehniku, banka Citadele ir radījusi jaunu, lauksaimniekiem pielāgotu finansējuma veidu. Līdz ar 2016. gada februāra sākumu Citadele piedāvā iespēju saņemt kredītu lauksaimniecības tehnikas iegādei ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) līdzfinansējumu, tehnikas vienību uzreiz iegūstot savā īpašumā. 

Jaunākie statistikas dati liecina, ka Latvijā ir vairāk nekā 31’000 ekonomiski aktīvas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības. Lai atvieglotu minēto nozaru uzņēmēju iespējas saņemt izdevīgu un ērtu kredītu tehnikas iegādei, banka Citadele ir izstrādājusi jaunu finansējuma veidu, kas saimniecībai ļaus tehniku uzreiz iegūt savā īpašumā. Iegādātā tehnikas vienība kalpos kā komercķīla, bet īpašumtiesības uz tehniku pēc iegādes piederēs uzņēmumam. 

Kā norāda bankas Citadele Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece, jaunais produkts izstrādāts ar mērķi atvieglot finansējuma saņemšanu, nesatraucoties par tehnikas īpašumtiesībām kā arī  papildu nodrošinājumu. „Katrs ceturtais bankas Citadele izsniegtais aizdevums 2015. gadā bija kādai no Latvijas lauksaimniecībām. Tāpēc, izprotot klienta vajadzības, esam izstrādājuši šo kredīta veidu, ” par jauno finansējumu stāsta I. Vērzemniece. 

Finansējums lauksaimniecības tehnikas iegādei paredz to, ka kredītam nav nepieciešams papildu nodrošinājums, jo iegādājamā tehnika kalpos kā ķīla. Finansējuma noformēšanas komisija ir 75 EUR un, atkarībā no iegādei plānotā tehnikas veida ir iespējams vienoties par līdz pat 7 gadiem ilgu kredīta atmaksas termiņu. „Uzkrātā apjomīgā pieredze un nepārtrauktā komunikācija ar saimniecību un uzņēmumu vadītājiem ir ļāvusi piedāvāt tādu finansējumu, kādu no kredītiestādēm gaida nozares uzņēmēji,” pārliecināta ir I. Vērzemniece. 

Lai pieteiktos aizdevumam, bankā Citadele jāiesniedz kredīta pieteikums, gada ienākumu deklarācija vai saimniecības operatīvā bilance un peļņas vai zaudējumu aprēķins, Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu, EDS izdruka par nodokļu nomaksu, kā arī iegādei paredzētās tehnikas specifikācija. Vairāk par finansējuma iespējām aicinām uzzināt tuvākajā bankas Citadele filiālē, kā arī zvanot pa tālr. 67010000 vai rakstot e‑pastu uz business@citadele.lv. 

Par banku Citadele

Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadeles grupas pamata tirgus ir Baltijas valstis – Latvija, Lietuva un Igaunija. Banka Citadele ir American Express® sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt American Express maksājumu kartes. 75% plus viena bankas Citadele akcija pieder starptautiskai investoru grupai, ko pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”. Otrs bankas akcionārs ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kuras īpašumā ir 25% mīnus viena akcija. Plašāka informācija: www.citadele.lv.

 

Papildu informācija:

Baiba Ābelniece,

Ārējās komunikācijas vadītāja

banka Citadele

Tālr. 67010326, 26624221

E-pasts: baiba.abelniece@citadele.lv

www.citadele.lv

Twitter konts: Citadele

 

Pēdējās izmaiņas: 02.03.2016.